Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Olsztyński policjant po służbie zatrzymał kierującego pod wpływem środków odurzających i bez uprawnień

Policjantem jest się nie tylko w trakcie służby, ale również poza nią. Doskonałym przykładem na potwierdzenie tych słów jest postawa oficera dyżurnego Komendy Wojewódzkiej Policji w Olsztynie, który w czasie wolnym od służby zatrzymał kierującego, który jest podejrzewany o kierowanie autem pod wpływem środków odurzających. Ponadto okazało się, że mężczyzna nie ma uprawnień do kierowania pojazdami. 24-latek wkrótce ze swojego zachowania będzie się tłumaczyć przed sądem.

W czwartek (10.03.2022r.) oficer dyżurny Komendy Wojewódzkiej Policji w Olsztynie kom. Tomasz Żak będąc w czasie wolnym od służby na jednej z ulic w Olsztynie zauważył osobowe audi. Jego uwagę przykuł niebezpieczny styl jazdy kierującego. Mężczyzna w pewnym momencie jechał całą szerokością drogi, zjeżdżając od prawej do lewej krawędzi jezdni. Wzbudziło to przypuszczenia, że kierowca może znajdować się pod wpływem alkoholu lub innego środka odurzającego.

Policjant natychmiast o sytuacji powiadomił olsztyńskich funkcjonariuszy, a następnie na jednej z osiedlowych ulic w bezpieczny sposób uniemożliwił kierującemu audi dalszą jazdę. Za kierownicą auta siedział 24-letni mieszkaniec powiatu olsztyńskiego, który zachowywał się podejrzanie – na przemian był pobudzony i ospały. Sam mężczyzna przyznał, że przed podróżą palił marihuanę. Po chwili na miejscu pojawił się patrol olsztyńskiej drogówki, któremu przekazano mężczyznę. Funkcjonariusze sprawdzili stan jego trzeźwości, lecz badanie nie wykazało w organizmie kierującego alkoholu. Ze względu na uzasadnione podejrzenia kierowania pojazdem pod wpływem środków odurzających, 24-latek został przewieziony do szpitala, gdzie została mu pobrana krew do badań. Ponadto po sprawdzeniu w systemach informatycznych wyszło na jaw, że mężczyzna w ogóle nie powinien znaleźć się za kierownicą auta, gdyż nie ma do tego uprawnień.

Jeżeli okaże się, że mężczyzna prowadził pojazd pod wpływem narkotyków, będzie mu grozić kara do 2 lat pozbawienia wolności, sądowy zakaz kierowania pojazdami i wysoka grzywna. Mężczyzna nie uniknie również odpowiedzialności za jazdę autem bez wymaganych uprawnień.

Nagranie zaczyna i kończy biała plansza z niebieskim napisem "Komenda Miejska Policji w Olsztynie". Poszczególne ujęcia przedstawiają auta jadące ulicą.

(aj/kh)

Film Film z ITS

Opis filmu: Nagranie zaczyna i kończy biała plansza z niebieskim napisem "Komenda Miejska Policji w Olsztynie". Poszczególne ujęcia przedstawiają auta jadące ulicą.

Pobierz plik Film z ITS (format mp4 - rozmiar 13.71 MB)

Powrót na górę strony