Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

31-latka bezpodstawnie wezwała służby

Olsztyńscy policjanci interweniowali wobec 31-latki, która kompletnie pijana bezpodstawnie wezwała służby. Kobieta twierdziła, że będąc w zaawansowanej ciąży została brutalnie pobita przez partnera. Okazało się, że jej nic nie grozi, a noc ostatecznie spędziła na izbie wytrzeźwień.

W czwartek (10.03.2022r.) w nocy operator numeru alarmowego 112 otrzymał zgłoszenie od kobiety, która twierdziła, że jest w zaawansowanej ciąży i została brutalnie pobita przez swojego partnera w jednym z mieszkań na terenie Olsztyna. Natychmiast pod wskazany adres został wysłany policyjny patrol. Drzwi do mieszkania były zamknięte i nikt nie otwierał ich, pomimo wielokrotnego pukania i nawoływania. Ze względu na uzasadnione podejrzenie zagrożenia życia lub zdrowia do otwarcia drzwi od mieszkania zadysponowano strażaków. Następnie po wejściu do środka w jednym z  pomieszczeń zastano kompletnie pijane śpiące dwie osoby. Kobieta zaprzeczyła, aby doszło do jakiejkolwiek awantury oraz nie potrzebowała pomocy medycznej. 31-latka twierdziła, że nie dzwoniła na numer alarmowy. Jej słowa szybko zweryfikowano oddzwaniając na numer telefonu, z którego wykonano połączenie na numer alarmowy. Telefon znalazł się przy 31-latka.

Ze względu na stan upojenia alkoholowego oraz zachowanie kobiety została ona przetransportowana do izby wytrzeźwień. W jej organizmie krążyły blisko 3 promile alkoholu. 31-latka ostatecznie została ukarana mandatem w wysokości 1000 złotych za bezpodstawne wezwanie służb oraz zakłócanie porządku i spokoju publicznego.

Przypominamy, że nr alarmowy 112 powinien być wybierany tylko w nagłych przypadkach. Pamiętajmy, że bezpodstawnie powiadamiając służby ratunkowe narażamy na realne niebezpieczeństwo osoby, które w tym momencie mogą potrzebować pilnej pomocy.

(aj/kh)

Powrót na górę strony