Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Przed sądem odpowie za szereg wykroczeń drogowych

Policjanci z olsztyńskiej drogówki zatrzymali 20-letniego kierującego osobowym audi. Mężczyzna nie dość, że przekroczył dopuszczalną prędkości w obszarze zabudowanym o ponad 50 km/h, to nie posiadał uprawnień do kierowania pojazdami i wybrał się w podróż autem niesprawnym technicznie. 20-latek ze swojego zachowania będzie się tłumaczyć przed sądem.

W czwartek (17.03.2022) funkcjonariusze w Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Olsztynie na ul. Bukowskiego zatrzymali do kontroli osobowe audi, którego kierowca jechał  z prędkością 102 km/h w miejscu, gdzie obowiązuje ograniczenie do 50 km/h. Ponadto po sprawdzeniu w systemach informatycznych wyszło na jaw, że 20-latek w ogóle nie powinien wsiadać za kierownicę auta, gdyż nie ma do  tego uprawnień. W trakcie czynności okazało się również, że pojazd którym się poruszał był niesprawny technicznie.
Policjanci z interwencji sporządzili dokumentację, która trafi do sądu. Mężczyzna odpowie za szereg wykroczeń drogowych, w tym za jazdę bez wymaganych uprawnień. Zgodnie ze znowelizowanymi przepisami ruchu drogowego od 1 stycznia 2022 roku jest to wykroczenie, za które grozi kara aresztu, ograniczenia wolności albo grzywny nie niższej niż 1500 złotych, a także zakaz prowadzenia pojazdów.
(aj)

Powrót na górę strony