Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Oni nie powinni znaleźć się za kierownicą aut

Tylko w ciągu jednego dnia policjanci zatrzymali dwóch kierowców, którzy w ogóle nie powinni znaleźć się za kierownicą pojazdów. 58-latek wybrał się w podróż, mimo sądowego zakazu, a 35-latek nie posiadał uprawnień. Obaj wkrótce będą tłumaczyć się przed sądem.

W czwartek (31.03.2022) policjanci z olsztyńskiej drogówki wchodzący w skład grupy „SPEED” na al. Armii Krajowej zatrzymali do kontroli osobowego mercedesa. Jej powodem było przekroczenie dowolnej prędkości przez 58-letniego kierującego. Za popełnione wykroczenie został on ukarany mandatem. Ponadto po sprawdzeniu w systemach informatycznych wyszło na jaw, że mężczyzna wsiadł za kierownicę auta wbrew sądowemu zakazowi. Policjanci z interwencji sporządzili dokumentację, która trafi do sądu. Mężczyźnie grozi kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

Tego samego dnia (31.03.2022) policjanci zatrzymali kolejnego kierującego, który nie zastosował się do obowiązujących ograniczeń prędkości. Tym razem na al. Warszawskiej. W trakcie czynności okazało się, że 35-latek w ogóle nie powinien znaleźć się za kierownicą auta, gdyż nie ma do tego uprawnień. Zgodnie ze znowelizowanymi przepisami ruchu drogowego od 1 stycznia 2022 roku jest to wykroczenie, za które grozi kara aresztu, ograniczenia wolności albo grzywny nie niższej niż 1500 złotych, a także zakaz prowadzenia pojazdów.
(aj)

 

Powrót na górę strony