Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjant przyjął pod swój dach uchodźców z Ukrainy

Data publikacji 05.04.2022

Nasz kolega z Barczewa asp. szt. Marek Bartkowski otoczył opieką trzy rodziny uciekające z ogarniętej wojną Ukrainy. Funkcjonariusz nie tylko zapewnił im dach nad głową, ale także pomógł w dopełnieniu wszelkich formalności. Jest to już kolejna akcja pomocowa naszego policjanta w ostatnim czasie.

Asp. szt. Marek Bartkowski jest policjantem, który realizuje swoje obowiązki służbowe w Komisariacie Policji w Barczewie. Jest także osobą o ogromnym sercu, otwartą na potrzeby drugiego człowieka. W marcu tego roku zorganizował zbiórkę, dzięki której jeden z jego podopiecznych otrzymał specjalistyczne łóżko rehabilitacyjne, które jest niezbędne do codziennego funkcjonowania. Szczegóły: https://olsztyn.policja.gov.pl/o02/aktualnosci/91880,Potrzeba-plynaca-prosto-z-serca-Policjant-zorganizowal-zbiorke.html?search=35517

Nasz kolega w tym trudnym czasie, jakim jest wojna w Ukrainie nie pozostał obojętny na cudze nieszczęście. Postanowił przyjąć pod swój dach uchodźców zza wschodniej granicy. Przy wsparciu Urzędu Gminy w Barczewie w jego domu zamieszkały trzy ukraińskie rodziny. U policjanta schronienie znalazły trzy matki oraz czworo dzieci w wieku od 7 do 15 lat. Okazało się, że wszyscy pochodzą z ogarniętego wojną Charkowa. Funkcjonariusz nie tylko udostępnił im piętro swojego domu na terenie powiatu olsztyńskiego, ale zadbał także o najpotrzebniejsze rzeczy oraz pomógł w załatwieniu formalności związanych z ich pobytem w Polsce. Z pomocą lokalnych urzędników postarał się, aby dzieci mogły uczęszczać do szkoły i przedszkola, a kobiety znalazły pracę. Zaangażowanie policjanta i jego najbliższych sprawiło, że uchodźcy mogą poczuć namiastkę normalności po traumie jaka ich dotknęła z powodu ucieczki przed wojną.
(aj)

 

Powrót na górę strony