Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policyjne interwencje na drogach Olsztyna i powiatu olsztyńskiego

W czwartek doszło do poważnie wyglądającego zdarzenia drogowego z udziałem dwóch pojazdów ciężarowych na DK 53. Na szczęście nikomu nic poważnego się nie stało. Sprawca kolizji został ukarany mandatem w kwocie 1500 zł. Tego samego dnia policjanci zatrzymali dwóch kierowców, którzy nie powinni znaleźć się za kierownicą aut. 34-latek wybrał się w podróż, mimo orzeczonego zakazu. Z kolei 31-latek przed sądem może odpowiedzieć za jazdę pod wpływem środków odurzających.

W czwartek (07.04.2022) funkcjonariusze z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Olsztynie na ul. Płoskiego zatrzymali do kontroli osobowe audi. Jej powodem było przekroczenie dozwolonej prędkości przez 34-letniego kierującego o 35 km/h. Zgodnie z aktualnym taryfikatorem mężczyzna został ukarany mandatem w kwocie 800 złotych. Po sprawdzeniu w systemach informatycznych wyszło na jaw, że 34-latek wybrał się w podróż, mimo sądowego zakazu. Policjanci z interwencji sporządzili dokumentację, która trafi do sądu. Zgodnie z kodeksem karnym grozi mu kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

Tego samego dnia (07.04.2022) policjanci pracowali na miejscu kolizji na DK 53 z udziałem dwóch pojazdów ciężarowych. Ze wstępnych ustaleń wynika, że 36-letni kierujący ciężarową scanią niedostosował prędkości do warunków panujących na drodze i stracił panowanie nad autem. Następnie zjechał na przeciwległy pas ruchu, gdzie zderzył się czołowo z jadącym z naprzeciwka innym pojazdem ciężarowym. Na szczęście nikomu nic poważnego się nie stało. Badanie policyjnym alkomatem wykazało, że obaj kierowcy byli trzeźwi. Ostatecznie 36-latek za spowodowanie zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym został ukarany mandatem w kwocie 1500 złotych. Na jego konto wpłynie także 6 punktów karnych.

  • Zdjęcie przedstawia pojazd uczestniczący w zdarzeniu drogowym na DK 53.
  • Zdjęcie przedstawia pojazd uczestniczący w zdarzeniu drogowym na DK 53.

Kilka godzin później (07.04.2022) oficer dyżurny Komendy Miejskiej Policji w Olsztynie otrzymał zgłoszenie z którego wynikało, że kierujący osobowym peugeotem może być nietrzeźwy. Funkcjonariusze zauważyli wskazane auto na jednej z ulic, które zatrzymali do kontroli drogowej. Za jego kierownicą siedział 31-letni mieszkaniec Olsztyna. Policjanci sprawdzili stan jego trzeźwości, lecz badanie nie wykazało w organizmie kierującego alkoholu. Mężczyzna w trakcie czynności swoich zachowaniem wzbudził podejrzenia funkcjonariuszy, że może być pod wpływem środków odurzających. Potwierdziło to wstępne badanie narkotesterem. Następnie mężczyzna został przewieziony do szpitala, gdzie pobrano mu krew do badań. Jeżeli okaże się, że prowadził on pojazd pod wpływem narkotyków, będzie mu grozić kara do 2 lat pozbawienia wolności, sądowy zakaz kierowania pojazdami i wysoka grzywna. Ponadto mężczyzna został ukarany mandatem w kwocie 1000 zł za jazdę autem niesprawnym technicznie.

(aj)

 

Powrót na górę strony