Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Pomogli rodzącej kobiecie w szybkim dotarciu do szpitala

Policjant rozpoczynając kolejną służbę nigdy nie jest w stanie przewidzieć, jaki będzie jej przebieg, bo jak mawiają policjanci – każda służba jest inna. Tym razem przekonali się o tym dzielnicowi z Purdy, którzy pomogli dotrzeć do szpitala rodzącej kobiecie przez zatłoczone ulice Olsztyna.

We wtorek (12.04.2022r.) po godz. 13:00 na jednej z ulic w Olsztynie do stojących w korku policjantów dzielnicowych z Posterunku Policji w Purdzie podjechał kierujący taksówką, który poinformował ich, że wiezie do szpitala pasażerkę, który miała zaawansowane bóle porodowe. Mężczyzna obawiał się, że przez utrudnienia w ruchu drogowym nie zdąży na czas zawieść kobiety na porodówkę. Asp. szt. Jacek Witkowski oraz sierż. szt. Marcin Skiejka natychmiast podjęli decyzję o udzieleniu pomocy w bezpiecznym i szybkim dotarciu do szpitala rodzącej. Funkcjonariusze włączyli w radiowozie sygnały świetlne i dźwiękowe, nakazali kierowcy jechać za radiowozem i w ten sposób – unikając popołudniowych korków – pilotowali skodę przez zatłoczone ulice Olsztyna. Już po chwili kobieta trafiła do szpitala, gdzie została przekazana pod opiekę personelu medycznego.

Film zaczyna i kończy biała plansza z niebieskim  napisem "Komenda Miejska Policji w Olsztynie". Nagranie przedstawia pilotaż pojazdu przez oznakowany radiowóz ulicami miasta.

(aj/kh)

Film Film z ITS

Opis filmu: Film zaczyna i kończy biała plansza z niebieskim napisem "Komenda Miejska Policji w Olsztynie". Nagranie przedstawia pilotaż pojazdu przez oznakowany radiowóz ulicami miasta.

Pobierz plik Film z ITS (format mp4 - rozmiar 12.39 MB)

Powrót na górę strony