Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Chciał zarobić na kryptowalutach - stracił 100 tysięcy złotych

O tym, że możliwość szybkiego zysku przy inwestycjach w kryptowaluty na niesprawdzonych platformach inwestycyjnych często obarczona jest ryzykiem utraty pieniędzy, przekonał się pewien mężczyzna, który stracił 100 tysięcy złotych. Pamiętajmy, aby w świecie internetu kierować się zasadą ograniczonego zaufania zwłaszcza, gdy chodzi o nasze finanse.

W czwartek (21.04.2022) do Komendy Miejskiej Policji w Olsztynie zgłosił się mężczyzna, który poinformował funkcjonariuszy, że padł ofiarą przestępstwa. Z relacji pokrzywdzonego wynikało, że przeglądając strony internetowe zauważył reklamę polecającą szybkie i proste pomnożenie pieniędzy inwestując w kryptowaluty. Mężczyzna zachęcony perspektywą szybkiego zysku, wypełnił formularz zgłoszeniowy przekazując swoje dane osobowe wraz z numerem telefonu. Po chwili z pokrzywdzonym skontaktowała się osoba podająca się za przedstawiciela witryny internetowej, która przekazała mu podstawowe informacje dotyczące prowadzonych inwestycji. Następnie w celu weryfikacji założonego konta kryptowalutowego pokrzywdzony wysłał zdjęcie swojej twarzy oraz dokumentu - prawa jazdy. Ponadto pracownik witryny polecił mu zainstalowanie oprogramowania do zdalnej obsługi jego komputera. Zapewniał mężczyznę, że jego pieniądze w zawrotnym tempie ulegną pomnożeniu. Następnie przez kilka dni pokrzywdzony systematycznie wpłacał pieniądze, których łączna kwota wyniosła 100 tysięcy złotych.  W dalszym ciągu mężczyzna był przekonany, że jest to element pomnożenia jego finansów o czym zapewniał go przedstawiciel witryny internetowej. Po dłuższym czasie, kiedy mężczyzna nie otrzymał obiecanych zysków, zaczął weryfikować platformę internetowej na którą wpłacił swoje oszczędności. To właśnie wtedy zorientował się, że padł ofiarą przestępstwa i złożył zawiadomienie w olsztyńskiej jednostce policji.

Pamiętajmy!

Nie dajmy się skusić pozornie atrakcyjnym ofertom szybkiego zysku. Podejmując decyzje finansowe zachowajmy zdrowy rozsądek i dużą ostrożność. Przed jej podjęciem dokładnie zweryfikujmy wiarygodność i rzetelność podmiotu, z którym zamierzamy współpracować. Zanim w ogóle zaczniemy inwestować, warto zapoznać się ze wszystkim zasadami, jakie dotyczą tego typu działalności.

(aj/rj)

Powrót na górę strony