Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Stracili prawo jazdy za zbyt szybką jazdę

Nadmierna prędkość jest jedną z głównym przyczyn wypadków drogowych. Dlatego policjanci w trakcie służby zwracają szczególną uwagę na przekroczenia dozwolonej prędkości przez kierowców. Niestety w dalszym ciągu zdarzają się osoby, które lekceważą obowiązuje przepisy.

Tylko w ciągu ostatniego weekendu (22-24.04.2022) policjanci zatrzymali trzech kierowców, którzy przekroczyli dopuszczalną prędkość w obszarze zabudowanym o ponad 50 km/h. Niechlubnym rekordzistą okazał się 39-letni kierujący osobowym volvo. Mężczyzna ul. Żurawią w Olsztynie jechał z prędkością 103 km/h w miejscu, gdzie obowiązuje do ograniczenie do 40 km/h. Mężczyzna podobnie jak pozostali kierowcy, stracił już prawo jazdy na okres 3 miesięcy. Nie obyło się również bez wysokich mandatów karnych, który w przypadku 39-latka wyniósł 2000 złotych. Na jego konto wpłynie także 10 punktów karnych.

Przypominamy, że nadmierna prędkość jest niezmiennie jedną z głównych przyczyn wypadków drogowych. Dlatego apelujemy do kierowców o jazdę zgodną z obowiązującymi przepisami oraz zdjęcie nogi z gazu szczególnie w rejonach przejść dla pieszych i skrzyżowań, gdzie należy zachować szczególną czujność.
(aj)

Powrót na górę strony