Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policyjne interwencje na drogach Olsztyna

Każdego dnia policjanci wyjeżdżają do służby, by dbać o bezpieczeństwo i porządek ruchu na drogach oraz o to, by ci którzy lekceważą przepisy ruchu drogowego, ponieśli tego konsekwencje. Tylko wczoraj przekonało się o tym trzech kierujących na drogach Olsztyna.

W czwartek (28.04.2022) oficer dyżurny Komendy Miejskiej Policji w Olsztynie otrzymał zgłoszenie o zdarzeniu drogowym przy al. Piłsudskiego. Ze wstępnych ustaleń policjantów pracujących na miejscu wynika, że kierujący bmw wykonując manewr omijania uderzył w osobową toyotę. Pojazdem marki BMW podróżowało dwóch młodych mężczyzn. Początkowo jeden z nich wprowadził w błąd policjantów co do tożsamości osoby siedzącej za kierownicą auta. Funkcjonariusze ostatecznie ustalili, że sprawcą kolizji był 17-letni mieszkaniec Olsztyna, który wybrał się w podróż wraz z 19-letnim pasażerem. Nieletni został ukarany mandatem w kwocie 500 złotych za wprowadzanie w błąd funkcjonariuszy. Ponadto dokumentacja z interwencji trafi do sądu. 17-latek odpowie również za kierowanie pojazdem bez uprawnień.

Tego samego dnia (28.04.2022) funkcjonariusze pracowali na miejscu kolizji w rejonie skrzyżowania ul. Niepodległości i Kościuszki w Olsztynie. W tym przypadku jej prawdopodobną przyczyną było niezachowanie należytej ostrożności przez 53-letniego kierującego mercedesem, który najechał na tył osobowego hyundaia. Na szczęście w wyniku zdarzenia nikomu nic poważnego się nie stało. Badanie policyjnym alkomatem wykazało, że kierowcy byli trzeźwi. 53-latek za spowodowanie zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym został ukarany mandatem w kwocie 1020 złotych. Na jego konto wpłynie także 6 punktów karnych.

Kilka godzin później (28.04.2022) policjanci na ul. Sielskiej zatrzymali do kontroli osobowe bmw. Ich uwagę przykuł brak tablicy rejestracyjnej w pojeździe. Po sprawdzeniu w systemach informatycznych wyszło na jaw, że 21-latek wybrał się w podróż pojazdem niedopuszczonym do ruchu drogowego. Ponadto auto, którym się poruszał nie miało obowiązkowej polisy OC. W związku z popełnionym wykroczeniem kierujący został ukarany mandatem w kwocie 1500 złotych.

(aj)

  • Zdjęcie przedstawia miejsce zdarzenia drogowego w rejonie skrzyżowania ul. Niepodległości i Kościuszki w Olsztynie.
Powrót na górę strony