Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Stracił prawo jazdy za nadmierną prędkość w obszarze zabudowanym

Mimo licznych apeli w dalszym ciągu zdarzają się osoby, które lekceważą obowiązuje przepisy ruchu drogowego. Piraci drogowi muszą liczyć się z surowymi konwekcjami. Wczoraj 60-letni kierujący peugeotem stracił prawo jazdy na okres 3 miesięcy za zbyt szybką jazdę w mieście.

W środę (04.05.2022) funkcjonariusze z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Olsztynie na ul. Towarowej zatrzymali do kontroli osobowego peugeota, którego kierujący jechał z prędkością 106 km/h w miejscu, gdzie obowiązuje ograniczenie do 50 km/h. 60-latek stracił już prawo jazdy na okres 3 miesięcy. Ponadto zgodnie z aktualnym taryfikatorem policjanci nałożyli na niego mandat w kwocie 1500 złotych. Na jego konto wpłynie także 10 punktów karnych.

Policjanci wciąż apelują do kierowców o rozsądek i przypominają, że jedną z głównych przyczyn zdarzeń drogowych jest przekraczanie dozwolonej prędkości. Osoby, które lekceważą obowiązujące limity, narażają siebie i innych uczestników ruchu drogowego na niebezpieczeństwo utraty życia i zdrowia.

(aj)

 

Powrót na górę strony