Aktualności

Pili i zdecydowali się wsiąść za kierownicę – wkrótce odpowiedzą przed sądem

Wraz z polepszającymi się warunkami pogodowymi rośnie liczba „śmiałków”, którzy ryzykując zdrowie własne i innych uczestników ruchu drogowego wsiadają za kierownicę po alkoholu. Tylko w ubiegłym tygodniu olsztyńscy policjanci wyeliminowali z ruchu 13 takich kierowców – wszyscy wkrótce ze swojego zachowania będą tłumaczyć się przed sądem.

W piątek (06.05.2022 r.) policjanci zostali wezwani do obsługi zdarzenia drogowego, do którego doszło o godzinie 22:25 na ul. Gałczyńskiego w Olsztynie. Policję wezwali świadkowie po tym, jak kierowca osobowej mazdy najechał na słupek jednego z pobliskich sklepów. Podczas obsługi zdarzenia okazało się, że sprawcą zamieszania był 36-letni mężczyzna, który nie mając uprawnień do kierowania, wsiadł za kierownicę auta, doprowadził do kolizji drogowej i jakby tego było mało, był kompletnie pijany. W organizmie 36-latka krążyło 1,5 promila alkoholu.

W sobotę (07.05.2022 r.) olsztyńscy policjanci o godzinie 8:30 na drodze krajowej nr 16 w rejonie m. Wójtowo zatrzymali do kontroli drogowej osobową dacię. Okazało się, że za kierownicą siedział kompletnie pijany 37-latek – w jego organizmie krążyło ponad pół promila alkoholu. Podczas kontroli drogowej policjanci zwrócili uwagę na nerwowo zachowującego się 25-letniego pasażera. Po sprawdzeniu mężczyzny w policyjnych systemach okazało się, że figuruje on jako osoba poszukiwana do odbycia kary 3 miesięcy pozbawienia wolności za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości. I choć tym razem 25-latek zdawał sobie sprawę z tego, że jego miejsce jest na fotelu pasażera to i tak nie pozwoli mu to uniknąć kary za błędy z przeszłości.

Również w sobotę (07.05.2022 r.) o godzinie 11:00 funkcjonariusze z Komisariatu Policji w Barczewie zostali zadysponowani do obsługi zdarzenia drogowego z udziałem dwóch aut osobowych. Okazało się, ze sprawcą kolizji drogowej był kierujący osobową toyotą, który podczas manewru cofania najechał na unieruchomione audi. Za kierownicą toyoty siedział 33-latek, w którego organizmie krążyły prawie 3 promile alkoholu.

Bez uprawnień… W sobotę (07.05.2022 r.) w Olsztynie po godzinie 23:00 policjanci zatrzymali do kontroli drogowej kierującego forda. Po sprawdzeniu 30-latka w policyjnych systemach wyszło na jaw, że kieruje on autem, mimo aktywnego sądowego zakazu kierowania wszelkimi pojazdami mechanicznymi obowiązującego do sierpnia 2022 roku. Zgodnie z kodeksem karnym grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Z niesprawnym podświetleniem tablicy rejestracyjnej - na ten pojazd zwrócili swoją uwagę policjanci podczas patrolowania dróg w okolicy m. Wipsowo. Do kontroli drogowej zatrzymano osobowe audi, za którego kierownicą siedział 22-latek. Po podejściu do kierującego funkcjonariusze wyczuli silną woń alkoholu. Alkomat potwierdził przypuszczenia policjantów i wykazał obecność 3 promili alkoholu w organizmie młodego człowieka. Okazało się również, że nieodpowiedzialny mężczyzna nie posiada wymaganych uprawnień do kierowania pojazdami – wkrótce będzie musiał wytłumaczyć się przed sądem.

Policjanci przypominają o bezwzględnej trzeźwości za kierownicą! Osoby, które świadomie narażają na niebezpieczeństwo siebie i innych nie mogą liczyć na pobłażliwość ze strony Policji czy społeczeństwa.

(rp)
 

Powrót na górę strony