Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Szybka jazda nie popłaca

Policjanci ruchu drogowego w trosce o bezpieczeństwo użytkowników dróg zwracają uwagę na każde zachowanie niezgodne z prawem, a także egzekwują od kierujących pojazdami przestrzegania obowiązujących ograniczeń prędkości. Wczoraj pewien 27-letni kierujący autem dostawczym stracił prawo jazdy na okres 3 miesięcy za zbyt szybką jazdę w obszarze zabudowanym. Nie obyło się również bez wysokiego mandatu i punktów karnych. Tego samego dnia policjanci zatrzymali 28-letniego kierującego motocyklem, który wybrał się w podróż, mimo braku wymaganych uprawnień.

W poniedziałek (09.05.2022) funkcjonariusze z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Olsztynie na ul. Towarowej zatrzymali do kontroli auto dostawcze, którego kierujący jechał z prędkością 101 km/h w miejscu, gdzie obowiązuje ograniczenie do 50 km/h. Policjanci zatrzymali 27-latkowi prawo jazdy na okres 3 miesięcy. Ponadto zgodnie z aktualnym taryfikatorem mężczyzna został ukarany mandatem karnym w kwocie 1500 złotych. Na jego konto wpłynie także 10 punktów karnych.

Tego samego dnia (09.05.2022) policjanci na DK 51 w pobliżu m. Dywity zatrzymali 28-letniego kierującego motocyklem, który przekroczył dopuszczalną prędkość o 27 km/h. Mężczyzna za popełnione wykroczenie drogowe został ukarany mandatem. Ponadto po sprawdzeniu w systemach informatycznych wyszło na jaw, że 28-latek nie posiada uprawnień wymaganych dla tego rodzaju pojazdów, a więc kategorii A.

Funkcjonariusze z interwencji sporządzili dokumentację, która trafi do sądu. Zgodnie z aktualnymi przepisami kierowanie pojazdem bez wymaganych uprawnień jest to wykroczenie, za które grozi kara aresztu, ograniczenia wolności albo grzywny nie niższej niż 1500 złotych, a także zakaz prowadzenia pojazdów.

(aj)

 

Powrót na górę strony