Aktualności

Z promilami i bez uprawnień za kierownicą

Policjanci z Olsztynka zatrzymali nietrzeźwego kierującego. Badanie alkomatem wykazało w organizmie 36-latka blisko 2 promile alkoholu. Ponadto wyszło na jaw, że mężczyzna wybrał się w podróż, mimo braku uprawnień. Wkrótce ze swojego zachowania będzie musiał wytłumaczyć się przed sądem.

We wtorek (10.05.2022) funkcjonariusze z Komisariatu Policji w Olsztynku na jednej z dróg w gminie zauważyli osobowe audi, którego kierowca nie korzysta z pasów bezpieczeństwa. Funkcjonariusze zaraz po podejściu do kierującego wyczuli od niego silny zapach alkoholu. Badanie policyjnym alkomatem wykazało w organizmie 36-latka blisko 2 promile alkoholu. Ponadto po sprawdzeniu w systemach informatycznych wyszło na jaw, że mężczyzna w ogóle nie powinien znaleźć się za kierownicą auta, gdyż nie ma do tego uprawnień.
36-latek wkrótce przed sądem odpowie za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości. Grozi mu kara do 2 lat pozbawienia wolności, sądowy zakaz kierowania pojazdami i wysoka grzywna. Mężczyzna nie uniknie również odpowiedzialności za kierowania pojazdem bez wymaganych uprawnień.
(aj)

 

Powrót na górę strony