Aktualności

Nietrzeźwa opiekowała się dzieckiem – interweniowali kurator i policjanci

Na prośbę kuratora sądowego policjanci interweniowali wobec 43-letniej mieszkanki Olsztyna, która będąc w stanie nietrzeźwości sprawowała opiekę nad dzieckiem. Okazało się, że mimo świadomości niezapowiedzianych kontroli kuratorskich kobiecie nie udało się zachować abstynencji nawet, gdy sprawowała opiekę nad swoją córką. Sprawą nieodpowiedzialnej matki zajmie się Sąd Rodzinny i Nieletnich.

W środę (12.05.2022 r.) tuż przed godziną 21:00 do oficera dyżurnego zadzwonił jeden z wyznaczonych kuratorów sądowych z prośbą o pomoc w potwierdzeniu przypuszczeń polegających na stanie w jakim 43-letnia podopieczna opiekuje się dzieckiem. Podczas spotkania, kurator sądowy wyczuł od kobiety silny zapach alkoholu jak również po zwróceniu uwagi na jej zachowanie istniało prawdopodobieństwo, że podopieczna jest kompletnie pijana.

Podejrzenia kuratora sądowego potwierdziło badanie stanu trzeźwości policyjnym alkomatem, na którego wyświetlaczu pojawiła się wartość 1,7 ‰. Nie ulegało wątpliwości, że 43-latka w takim stanie nie powinna sprawować opiki nad dzieckiem, dltego natychmiast należało znaleźć opiekuna, który będąc trzeźwym będzie w stanie zapewnić dziecku bezpiezeństwo – z pomocą przyszedł sąsiad.

Sporządzona z interwencji policyjna dokumentacja zostanie przekazana do dalszego rozpatrzenia do Sądu Rodzinnego i Nieletnich, który podejmie decyzję o dalszych losach tej rodziny.

(rp)

Powrót na górę strony