Aktualności

Ukradł pieniądze z plebanii i był poszukiwany

Policjanci z Barczewa wyjaśnili okoliczności i ustalili podejrzanego o kradzież z włamaniem do jednej z plebanii na terenie powiatu olsztyńskiego. Mężczyzna po zdarzeniu ukrywał się w Szczytnie i planował dalszą ucieczkę. Jego zamiary pokrzyżowali funkcjonariusze. 39-latek został zatrzymany i usłyszał już zarzuty. Okazało się, że był on również poszukiwany do odbycia kary 4 miesięcy pozbawienia wolności za inne przestępstwo.

W ubiegłą sobotę (21.05.2022) oficer dyżurny Komendy Miejskiej Policji w Olsztynie otrzymał zgłoszenie o kradzieży z włamaniem, do której doszło na terenie jednej z plebanii w powiecie olsztyńskim. Ze wstępnych ustaleń wynika, że nieznany na tamten moment mężczyzna, podczas uroczystości pierwszokomunijnej, wykorzystał nieuwagę duchownych, a następnie włamał się do jednego z pomieszczeń. Łupem sprawcy padła gotówka w kwocie 1600 złotych. Wyjaśnieniem okoliczności zdarzenia zajęli się funkcjonariusze z Komisariatu Policji w Barczewie. Policjanci przyjęli stosowne zawiadomienie w tej sprawie, przesłuchali świadków i dotarli do nagrań z monitoringów. Intensywna praca operacyjna policjantów z Barczewa doprowadziła do ustalenia tożsamości i zatrzymania podejrzanego mężczyzny w jednym z mieszkań na terenie Szczytna. Okazał się nim 39-letni mieszkaniec Olsztyna. Mężczyzna był kompletnie zaskoczony wizytą funkcjonariuszy, ponieważ planował dalszą ucieczkę, która została mu udaremniona w ostatnim momencie.

39-latek trafił do policyjnego aresztu. Po sprawdzeniu w systemach informatycznych wyszło na jaw, że mężczyzna był poszukiwany przez Sąd Rejonowy w Olsztynie celem odbycia kary 4 miesięcy pozbawienia wolności za niestosowanie się do orzeczonych środków karnych.

Na podstawie zgromadzonego materiału dowodowego 39-latek usłyszał zarzut kradzieży z włamaniem do którego się przyznał. Zgodnie z kodeksem karnym grozi mu kara do 10 lat pozbawienia wolności. Mężczyzna trafił już do zakładu karnego, w którym spędzi najbliższe miesiące.

(aj/tm)

Powrót na górę strony