Aktualności

Z wizytą w przedszkolu

Profilaktyki nigdy za mało. Wiedzą o tym doskonale policjanci i pracownicy z olsztyńskiej jednostki Policji organizując spotkania edukacyjne - tym razem w jednym z przedszkoli na terenie miasta. Maluchy miały możliwość porozmawiać z funkcjonariuszami czy wsiąść do radiowozu, ale przede wszystkich otrzymać podstawową wiedzą z zakresu bezpieczeństwa w domu i na drodze.

Przedstawicielka z Zespołu ds. Profilaktyki Społecznej wspólnie z policjantami z Wydziału Prewencji oraz z Referatu Kadr i Szkolenia Komendy Miejskiej Policji w Olsztynie zorganizowali spotkanie profilaktyczne w przedszkolu "Bajkowy Dom”. Dla niektórych przedszkolaków była to pierwsza okazja, aby z bliska zobaczyć policjantów, a dodatkowo móc z nimi porozmawiać.

Tematem spotkania było bezpieczeństwo w ruchu drogowym, w tym nauka poprawnego przechodzenia przez jezdnię oraz przypomnienie jak ważne są elementy odblaskowe dla pieszego. Nie zabrakło również rozmów o sytuacjach zagrożenia wymagających skorzystania z numerów alarmowych. Dzieci dowiedziały się jak trzeba postępować w kontakcie z osobami im nieznanymi. W ramach realizacji projektu "Profilaktyka Smyka", dzieci miały możliwość wysłuchać przygód niefrasobliwej Poli, która z pomocą policjantów radzi sobie trudnościami oraz zagrożeniami - ucząc się na własnym przykładzie, jak na przyszłość nie wpadać w kłopoty.

Przedszkolaki aktywnie uczestniczyły w wydarzeniu, chętnie zadawały pytania. Maluchy miały możliwość zapoznania się ze specyfiką służby w Policji. Jedną z atrakcji był oznakowany radiowóz, do którego mogli wsiąść najmłodsi by przez chwilę poczuć się jak prawdziwi funkcjonariusze.

Celem spotkań profilaktycznych jest nie tylko przekazanie najmłodszym podstawowej wiedzy z zakresu bezpieczeństwa, ale również zbudowanie pozytywnych skojarzeń z Policją.

(aj)

  • Zdjęcie przedstawia umundurowanych policjantów na spotkaniu z dziećmi w przedszkolu w klasie.
  • Zdjęcie przedstawia pracownika cywilnego z dziećmi, przed nimi znajduje się stół i rysowanka.
  • Zdjęcie przedstawia dzieci w radiowozie na parkingu.
Powrót na górę strony