Aktualności

Nietrzeźwy na hulajnodze…

Policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Olsztynie regularnie przypominają o bezwzględnym zakazie kierowania pod wpływem alkoholu. Promile krążące w organizmie człowieka negatywnie wpływają na jego funkcje psychomotoryczne i poza konsekwencjami prawnymi związanymi z kierowaniem po alkoholu niosą za sobą śmiertelne niebezpieczeństwo zarówno dla kierującego, jak i innych uczestników ruchu drogowego.

O wielkim szczęściu może mówić 22-letni mieszkaniec Olsztyna, który w sobotę w nocy, jadąc chodnikiem wzdłuż ul. Sikorskiego w pobliżu skrzyżowania z ul. Tuwima, stracił panowanie nad kierownicą i się przewrócił. Upadek był na tyle bolesny, że przez dłuższą chwilę mężczyzna miał problemy ze wstaniem. Pomocy, 22-latkowi udzielili świadkowie zdarzenia. Na miejsce skierowano policję, straż pożarną i karetkę pogotowia. Okazało się, że do niebezpiecznej sytuacji mógł przyczynić się jeszcze jeden czynnik – alkohol. Badanie alkomatem wykazało obecność ponad 1,5 promila alkoholu w organizmie młodego człowieka. Mężczyzna trafił do szpitala z licznymi siniakami i otarciami. Na szczęście, choć mogło skończyć się tragicznie, nic poważnego mu się nie stało. Sporządzona ze zdarzenia dokumentacja zostanie przesłana do sądu, który zdecyduje o dalszym losie 22-latka. – może mu grozić kara aresztu lub kara grzywny nie niższej niż 2,5 tys. zł. Dodatkowo sąd może orzec zakaz prowadzenia pojazdów innych niż mechaniczne.

Deskrypcja do filmu: Nagranie rozpoczyna biała plansza z napisem Komenda Miejska Policji w Olsztynie. Nagranie przedstawia mężczyznę poruszającego się na elektrycznej hulajnodze jadącego tzw. wężykiem. Po przejechaniu kilkunastu metrów mężczyzna przewraca się i upada na ziemię. Nagranie kończy biała plansza z napisem Komenda Miejska Policji w Olsztynie.

Film hulajnoga.mp4

Opis filmu: Nagranie rozpoczyna biała plansza z napisem Komenda Miejska Policji w Olsztynie. Nagranie przedstawia mężczyznę poruszającego się na elektrycznej hulajnodze jadącego tzw. wężykiem. Po przejechaniu kilkunastu metrów mężczyzna przewraca się i upada na ziemię. Nagranie kończy biała plansza z napisem Komenda Miejska Policji w Olsztynie.

Pobierz plik hulajnoga.mp4 (format mp4 - rozmiar 13.1 MB)

Hulajnoga elektryczna – przypominamy nowe przepisy!

W pakiecie zmian kodeksu ruchu drogowego, które obowiązują od 20 maja 2021 r., uregulowana została kwestia m.in. bardzo popularnych hulajnóg elektrycznych oraz urządzeń transportu osobistego. Przepisy jasno określają zasady korzystania z tego typu urządzeń, a także wyszczególnią szereg praw i obowiązków, do których będą musieli się stosować zarówno ich użytkownicy, jak i inni uczestnicy ruchu drogowego.

(rp)

Powrót na górę strony