Aktualności

“Bezpieczne Wakacje 2022” – festyny edukacyjne czas START!!!

W najbliższy piątek (10.06.2022 r.) w związku ze zbliżającymi się wakacjami podobnie jak w latach ubiegłych rusza cykl spotkań profilaktycznych pn. Bezpieczne wakacje w powiecie olsztyńskim". Starostwo Powiatowe w Olsztynie wspólnie z Komendą Miejską Policji w Olsztynie oraz Komendą Miejską Państwowej Straży Pożarnej w Olsztynie w dniach 10, 13, 14 i 15.06.2022 r. organizują festyny pn. „Bezpieczne wakacje w powiecie olsztyńskim” adresowane do około 1800 uczniów szkół podstawowych powiatu olsztyńskiego. Działania profilaktyczne zorganizowano w ramach akcji "Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą".

Podczas festynów odbędą się konkursy, gry i zabawy, prelekcje (w tym „Jak bezpiecznie zachowywać się w okresie wakacji”), pokazy strażaków, ratowników medycznych, policji wodnej oraz policyjnego psa służbowego, które w konsekwencji mają wyposażyć dzieci w wiedzę i umiejętności w zakresie unikania zachowań ryzykownych i sprawnego informowania służb o zagrożeniach.

Prelegenci przeprowadzą lekcje na temat m.in. jak bezpiecznie zachowywać się w lesie czy w sytuacji zagrożenia niebezpiecznym zwierzęciem. Wystawione będą również tematyczne stoiska profilaktyczne zapatrzone w łamigłówki, ulotki informacyjne, odblaski i wiele innych ciekawych rzeczy.

W planie są cztery festyny:

· 10.06.2022 r. - Rukławki – plaża „Słoneczny Brzeg”
· 13.06.2022 r. - Olsztynek – plaża
· 14.06.2022 r. - Barczewo – plaża w Zalesiu
· 15.06.2022 r. - Dobre Miasto – plaża w Swobodnej

Inicjatorami tej imprezy i całej akcji są niezawodni:

- Komenda Miejska Policji w Olsztynie,
- Starostwo Powiatu Olsztyńskiego
- Nadleśnictwa Olsztyn, Olsztynek, Wipsowo, Wichrowo, Kudypy i Nowe Ramuki.
- Państwowa Straż Pożarna w Olsztynie oraz Ochotnicze Straże Pożarne
- Wojewódzka Stacja Pogotowia Ratunkowego
- Przychodnia w Olsztynku
- Szpital Powiatowy w Biskupcu
- Szpital Powiatowy w Dobrym Mieście
- Pełnomocnik ds. Praw Człowieka Komendanta Wojewódzkiego Policji w Olsztynie nadkom. Dorotę Rak.

Sama inicjatywa i zamiary organizacyjne nie byłyby możliwe do zrealizowania bez wsparcia i pomocy władz lokalnych urzędów gminnych, instytucji i przedsiębiorstw, które w różnorodny sposób przyczyniły się do końcowego efektu, czyli możliwości spotkania się dziś, właśnie tutaj.
Szczególne podziękowania kierujemy do: Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Olsztynie,
Zakładów Tymbark SA oddział Olsztynek, Piekarni Tyrolskiej w Barczewie, Stowarzyszenia na rzecz bezpieczeństwa dyrektora Jarosława Tokarczyka.

(rp)

 

Powrót na górę strony