Aktualności

Policjanci zadbają o bezpieczeństwo w długi weekend

Przed nami długi czerwcowy weekend. To dla większości z nas czas odpoczynku, rodzinnych wycieczek i różnego rodzaju aktywności. Policjanci będą dbać o bezpieczeństwo podróżnych czy osób przebywających nad jeziorami w Olsztynie i powiecie olsztyńskim. Przypominamy również o podstawowych zasadach bezpieczeństwa oraz prawidłowym zabezpieczeniu mienia przed podróżą.

Długi weekend to nie tylko czas wypoczynku lecz również podróży i wzmożonego ruchu na drogach. Jak co roku w tych dniach na ulicach pojawi się zwiększona liczba patroli policyjnych, szczególnie ruchu drogowego, którzy będą dbać o bezpieczeństwo wszystkich uczestników ruchu drogowego.

Policjanci w trakcie przeprowadzanych kontroli będą sprawdzać stan trzeźwości kierujących oraz stan techniczny i wyposażenie pojazdów. Policjanci swoją uwagę skupią m.in. na przekraczaniu dozwolonej prędkości przez kierujących. Podczas kontroli sprawdzony zostanie również sposób przewożenia pasażerów, czy korzystają z pasów bezpieczeństwa oraz czy dzieci przewożone są w specjalnie do tego przygotowanych fotelikach. Pamiętajmy także o odpowiednim przewożeniu naszych zwierząt w aucie. Policjanci będą reagować na łamanie przepisów ruchu drogowego nie tylko przez kierujących, ale również pozostałych uczestników ruchu drogowego – osoby piesze czy rowerzystów.

Przypominany, że w czwartek w związku z obchodami uroczystości Bożego Ciała na drogach Olsztyna i powiatu olsztyńskiego wystąpią czasowe zmiany w organizacji ruchu drogowego. W każdym przypadku policjanci będą kierować zmotoryzowanych zorganizowaniami objazdami. Szczegółowy plan tras procesji: https://archwarmia.pl/wydarzenia/uroczystosc-najswietszego-ciala-i-krwi-panskiej-2/

Jak co roku policyjni wodniacy dbają o bezpieczeństwo osób przebywającymi nad jeziorami w Olsztynie i powiecie olsztyńskim. Zarówno tych wypoczywających na plaży jak również korzystających ze sprzętów wodnych.

Przypominamy, że tak jak kierowców na drogach, tak i żeglarzy na wodzie obowiązują przepisy i zasady bezpieczeństwa, których należy przestrzegać. Policjanci w trackie przeprowadzanych kontroli sprawdzają wymagane uprawnienia do korzystania z jednostek pływających oraz obowiązkowe wyposażenie. Policjanci zwracają szczególną uwagę na stan trzeźwości osób wsiadających za stery jednostek pływających.

Osoby, które wykorzystując uroki jezior zdecydują się na spędzanie czasu nad wodą, muszą pamiętać o tym, że woda to żywioł, który nie wybacza błędów. Chwila nieuwagi może skończyć się tragicznie.

Wyjeżdżając w trasę pamiętajmy o prawidłowym zabezpieczeniu naszego mieszkania. Przed podróżą zamknijmy wszystkie okna i drzwi. Kiedy wyjeżdżamy na dłużej poprośmy naszego sąsiada o nadzór nad naszym domem. A w sytuacji, gdy zauważy coś niepokojącego, niech natychmiast nas powiadomi. Korzystając z mediów społecznościowych, nie zamieszczajmy tam informacji o naszym wyjeździe czy o wartościowych rzeczach pozostawionych w mieszkaniu.
(aj)

 

Powrót na górę strony