Aktualności

Tragiczny finał poszukiwań zaginionego 90-latka

Data publikacji 17.06.2022

Tragicznym finałem zakończyły się poszukiwania zaginionego 90-latka. We wtorek ciało mężczyzny zostało znalezione w trudno dostępnym bagiennym terenie w gminie Jeziorany.  Trwa wyjaśnianie okoliczności zdarzenia.

W niedzielę (12.06.2022) wieczorem funkcjonariusze z Posterunku Policji w Jezioranach otrzymali zgłoszenie o zaginięciu 90-letniego mężczyzny. Z otrzymanych informacji wynikało, że senior kilka godzin wcześniej wyszedł z domu i od tamtego czasu nie nawiązał kontaktu z najbliższymi i nie wrócił do domu. Rodzina obawiała się o życie i zdrowie 90-latka ze względu na podeszły wiek i problemy z pamięcią. W tej sytuacji liczyła się każda minuta. Policjanci natychmiast po przyjęciu zawiadomienia rozpoczęli czynności mające na celu ustalenie aktualnego miejsca pobytu zaginionego. Koordynacją działań poszukiwawczych zajęli się funkcjonariusze z Zespołu ds. Poszukiwań i Identyfikacji Osób z Komendy Miejskiej Policji w Olsztynie. W poszukiwaniach zaginionego seniora uczestniczyło kilkadziesiąt osób. Olsztyńscy policjanci byli wspierani przez funkcjonariuszy Oddziału Prewencji Policji w Olsztynie, policjantów z Biskupca i Jezioran, strażaków ochotników z Gryźlin, Jezioran, Barczewa, Frankowa, przewodników psów do poszukiwań ludzi żywych z OSP w Klebarku Wielkim. Do działań poszukiwawczych włączyli się także przedstawiciele z Grupy Poszukiwawczo-Ratowniczej PCK Olsztyn, Mazurskiej Grupy Poszukiwawczo-Ratowniczej oraz Grupy Poszukiwawczo Ratowniczej ANIKAR MAZURY.

Na podstawie zgromadzonych informacji funkcjonariusze wytypowali obszar, na który mógł udać się zaginiony mężczyzna. Był to trudno dostępny bagienny teren, dlatego do działań wykorzystano specjalistyczny sprzęt taki jak drony czy łodzie motorowodne. We wtorek (14.06.2022) po kilku godzinach przeczesywania wskazanego terenu ratownicy z Olecka z użyciem drona zlokalizowali miejsce, w którym znaleziono ciało zaginionego 90-latka w odległości blisko 3 kilometrów od miejsca jego zamieszkania. Na miejscu pracowała grupa dochodzeniowo-śledcza pod nadzorem prokuratora. Trwa wyjaśnianie okoliczności śmierci mężczyzny.
Dziękujemy wszystkim za zaangażowanie w poszukiwania.
(aj)

 

Powrót na górę strony