Aktualności

Policjant z Olsztynka Mistrzem Polski w brazylijskim jiu-jitsu

Data publikacji 22.06.2022

Nasz kolega z Olsztynka – post. Kamil Taradejna - zdobył pierwsze miejsce w II Mistrzostwach Polski Służb Mundurowych w Bjj GI I NO GI. Policjant w jednej z kategorii zdeklasował swoich rywali, stając na najwyższym podium. Gratulujemy zwycięstwa i życzymy dalszych sukcesów.

Dopiero zaczął swoją przygodę z policyjnym mundurem, a już zalicza pierwsze sukcesy. Post. Kamil Taradejna pełni służbę w Komisariacie Policji w Olsztynku. Aktualnie jest słuchaczem kursu podstawowego w Szkole Policji w Szczytnie. To właśnie tam nasz kolega rozpoczął przygodę ze sztukami walk i już odnosi pierwsze sukcesy. Funkcjonariusz wystartował w II Mistrzostwach Polski Służb Mundurowych. Zawody odbyły się w Mińsku Mazowieckim na początku czerwca tego roku. Uczestniczyło w nich kilkuset reprezentantów z całej Polski. Reprezentant naszego garnizonu startując w kategorii adult białe pasy Gi do 88 kilogramów, po trzech zwycięskich walkach zdobył złoty medal. Wszystkie pojedynki stoczył wygrywając je przed czasem, poprzez poddanie się przeciwników. Na pokonanie jednego z zawodników potrzebował zaledwie minutę i kilka sekund.

Sztuka walki jiu-jitsu to brazylijski sport walki skoncentrowany na walce z jednym przeciwnikiem. Sport, w którym dominują dźwignie, duszenie oraz inne techniki unieruchomienia przeciwnika wymaga od zawodników dużej sprawności fizycznej. Doskonalenie technik sztuk walk przez post. Kamila Taradejna opłaciło się i zostało odpowiednio wynagrodzone ma macie. Nasz kolega ze sportem związany jest od kilkunastu lat, wcześniej trenując rugby a teraz sztuki walki. Poza godzinami służby swoje pasje realizuje w jednym ze szczycieńskich klubów sportowych.

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

(aj/tm)

Powrót na górę strony