Aktualności

Przekroczył prędkość – był poszukiwany i kierował na zakazie

Zaczęło się od ujawnienia wykroczenia polegającego na przekroczeniu dozwolonej prędkości przez kierującego osobowym lexusem. Potem było tylko gorzej, na jaw wychodziły nowe zarzuty obciążające kierowcę, który jak się okazało, w ogóle nie powinien wsiadać za kierownicę auta.

We wtorek (21.06.2022 r.) policjanci z ruchu drogowego podczas kontroli statycznej na ul. Sikorskiego w Olsztynie, po godzinie 22:00 zatrzymali do kontroli drogowej auto poruszające się z nadmierną prędkością. Za kierownicą osobowego lexusa siedział 46-letni mężczyzna. Podczas kontroli na jaw wyszły kolejne fakty obciążające kierowcę. Po sprawdzeniu mężczyzny w policyjnych systemach okazało się, że figuruje on jako osoba poszukiwana do odbycia kary 4 dni aresztu za nieopłacenie kary grzywny w związku z popełnionym w przeszłości wykroczeniem. Ponadto 46-latek kierował pojazdem mimo sądowego zakazu i bez aktualnych badań technicznych – mężczyźnie w 2015 roku zostały zatrzymane uprawnienia za kierowanie w stanie nietrzeźwości.

Brawura, nieodpowiedzialność, brak wyobraźni... - połączenie tych cech nie wróży nic dobrego. Aby uniknąć niebezpieczeństwa czy dotkliwych konsekwencji finansowych wystarczy „jedynie” stosować się do obowiązujących przepisów. Nie możemy liczyć na łut szczęścia, którego tak jak w tym przypadku ewidentnie zabrakło.

(rp)

Powrót na górę strony