Aktualności

Poszukiwani „wpadli” w różnych okolicznościach

Tylko w ciągu jednego dnia olsztyńscy policjanci zatrzymali czterech poszukiwanych. Część z nich została zatrzymana w miejscu zamieszkania. 43-latek „wpadł” podczas kontroli drogowej. Z kolei poszukiwany 45-latek zwrócił uwagę policjantów swoim nerwowym zachowaniem. Cała czwórka trafi do zakładu karnego, w którym spędzą najbliższe miesiące.

W środę (22.06.2022) funkcjonariusze z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Olsztynie na ul. Sielskiej zatrzymali do kontroli osobowego volkswagena. Jej powodem było przekroczenie dozwolonej prędkości o ponad 30 km/h. Ponadto w trakcie czynności okazało się, że pojazd, którym poruszał się 43-latek nie miał obowiązkowego wyposażenia – gaśnicy oraz trójkąta ostrzegawczego. Po sprawdzeniu w systemach informatycznych wyszło na jaw, że mężczyzna wsiadł za kierownicę auta mimo sądowego zakazu, a ponadto ukrywał się przed wymiarem sprawiedliwości. 43-latek był poszukiwany do odbycia łącznej kary 252 dni pozbawiania wolności za popełnione wkroczenia oraz niestosowanie się do orzeczonych środków karnych. Mężczyzna odpowie również za kierowanie pojazdem na sądowym zakazie. Grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Tego samego dnia (22.06.2022) policyjni wywiadowcy w jednym z mieszkań na terenie miasta zatrzymali poszukiwanego listem gończym 31-latka. Mężczyzna był kompletnie zaskoczony wizytą funkcjonariuszy. Okazało się, że ma on do odbycia karę 99 dni pozbawienia wolności za popełnione w przeszłości przestępstwo drogowe.

Kilka godzin później (22.06.2022) „wpadł” kolejny poszukiwany. 45-latek zwrócił na siebie uwagę policjantów swoim nerwowym zachowaniem w pobliżu przystanku autobusowego. Funkcjonariusze postanowili sprawdzić, co jest powodem nietypowego zachowania mężczyzny. W trakcie legitymowania wyszło na jaw, że mężczyzna był poszukiwany przez Sąd Rejonowy w Olsztynie celem odbycia kary 120 dni pozbawienia wolności za jazdę autem pod wpływem alkoholu.

Kolejny poszukiwany, tym razem 49-latek, dzięki intensywnej pracy operacyjnej policyjnych wywiadowców został zatrzymany w jednym z olsztyńskich mieszkań. Mężczyzna ukrywał się przed wymiarem sprawiedliwości, ponieważ popełnił przestępstwo drogowego i ma do odbycia karę 210 dni pozbawienia wolności.

31, 43, 45 i 49-latek zostali zatrzymali i dziś trafią do zakładu karnego, w którym spędzą najbliższe miesiące.

(aj/kh)

Powrót na górę strony