Aktualności

Drogowe podsumowanie pierwszego weekendu wakacji

Data publikacji 27.06.2022

Za nami pierwszy weekend wakacji. Policjanci pracowali na miejscu jednego wypadku drogowego oraz byli wzywani do 35 kolizji drogowych. Funkcjonariusze dbając o bezpieczeństwo uczestników ruchu drogowego, wyeliminowali z dróg nietrzeźwych kierujących czy piratów drogowych.

W piątek (24.06.2022r.) funkcjonariusze z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Olsztynie interweniowali wobec 23-letniego kierującego motocyklem. Mężczyzna na DK 58 zignorował sygnały wzywające go do zatrzymania się wydawane przez policjanta. Po chwili kierujący motocyklem stracił panowanie nad pojazdem i zjechał do przydrożnego rowu. Okazało się, że 23-latek w ogóle nie powinien wsiadać za kierownicę motocyklu, gdyż nie ma do tego uprawnień. Ponadto pojazd, którym się poruszał nie był zarejestrowany i nie miał aktualnej polisy OC. Mężczyzna podróżował wraz z 17-letnią pasażerką, która nie miała kasku ochronnego i była pod wpływem alkoholu.

23-latek za szereg popełnionych wykroczeń drogowych będzie się tłumaczyć przed sądem. Zgodnie z aktualnymi przepisami kierowanie pojazdem bez wymaganych uprawnień to wykroczenie, za które grozi kara aresztu, ograniczenia wolności albo grzywny nie niższej niż 1500 złotych, a także zakaz prowadzenia pojazdów. W przypadku 17-latki sprawa zostanie skierowana do sądu rodzinnego i nieletnich.

W piątek (24.06.2022r.) oficer dyżurny Komendy Miejskiej Policji w Olsztynie otrzymał zgłoszenie o zdarzeniu drogowym na trasie Klimkowo-Bartołty Wielkie. Ze wstępnych ustaleń policjantów pracujących na miejscu wynika, że 36-letni kierujący busem na prostym odcinku drogi stracił panowanie nad autem i zjechał na prawe pobocze, gdzie uderzył w drzewo. W wyniku zdarzenia do szpitala trafił kierujący oraz pasażerka volkswagena. Obrażenia kobiety były na tyle poważne, że zdarzenie zakwalifikowano jako wypadek drogowy. Badanie policyjnym alkomatem wykazało, że 36-latek w momencie zdarzenia był trzeźwy. Trwa wyjaśnienie wszelkich okoliczności zdarzenia.

Tego samego dnia (24.06.2022r.) policjanci pracowali na miejscu kolejnego zdarzenia drogowego, tym razem na jednej z lokalnych dróg w gminie Stawiguda. Ze wstępnych ustaleń wynika, że 49-letni kierujący osobowym volkswagenem podczas wykonywania manewru wymijania, stracił panowanie nad pojazdem i uderzył w osobowe audi. Na szczęście w wyniku zdarzenia nikt nie odniósł poważnych obrażeń. Badanie policyjnym alkomatem wykazało w organizmie 49-latka blisko 2 promile alkoholu. Mężczyzna stracił już prawo jazdy. Wkrótce przed sądem odpowie za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości. Grozi mu kara do 2 lat pozbawienia wolności, sądowy zakaz kierowania pojazdami i wysoka grzywna. Mężczyzna nie uniknie również odpowiedzialności za spowodowanie kolizji.

W sobotę (25.06.2022) w nocy policjanci interweniowali wobec nietrzeźwego kierującego rowerem elektrycznym w centrum Olsztyna. 37-latek jadąc drogą dla rowerów w pewnym momencie stracił panowanie nad jednośladem i upadł na jezdnię. Badanie policyjnym alkomatem wykazało, że mężczyzna był kompletnie pijany. W jego organizmie krążyły 2 promile alkoholu. 37-latek trafił do szpitala. Policjanci ostatecznie z interwencji sporządzili dokumentację, która trafi do sądu. Mężczyźnie grozi kara aresztu lub kara grzywny nie niższa niż 2,5 tys. zł. Dodatkowo sąd może orzec zakaz prowadzenia pojazdów innych niż mechaniczne.

Kilka godzin później (25.06.2022) policjanci z olsztyńskiej drogówki na ul. Bałtyckiej zatrzymali do kontroli kierującego porsche, który jechał z prędkością 108 km/h w miejscu, gdzie obowiązuje ograniczenie do 50 km/h. 20-latek stracił już prawo jazdy na okres 3 miesięcy, ponadto zgodnie z aktualnym taryfikatorem został ukarany mandatem w kwocie 1500 złotych. Na jego konto wpłynie także 10 punktów karnych.

(aj)

 

Powrót na górę strony