Aktualności

Sprawca kradzieży z włamaniem zatrzymany na gorącym uczynku

Policjanci na gorącym uczynku zatrzymali sprawcę kradzieży z włamaniem do jednego z domów na terenie gminy Stawiguda. Łupem sprawcy padły elektronarzędzia oraz materiały budowlane o łącznej wartości ponad 5600 złotych. 32-latek usłyszał już zarzut. Grozi mu kara do 10 lat pozbawienia wolności. Ponadto okazało się, że mężczyzna ukrywał się przed wymiarem sprawiedliwości.

W sobotę (25.06.2022r.) wieczorem funkcjonariusze z Komisariatu Policji w Olsztynku otrzymali zgłoszenie o kradzieży z włamaniem do jednego z remontowanych domów na terenie gminy Stawiguda. Interweniujący policjanci na miejscu ustali, że nieznany na tamten moment sprawca ukradł elektronarzędzia oraz materiały budowlane, po czym odjechał autem w nieznanym kierunku. Policjanci po rozpytaniu pokrzywdzonych oraz sprawdzeniu zapisów z kamer monitoringu rozpoczęli poszukiwania sprawcy. W trakcie czynności wytypowali jego miejsce pobytu – kilka kilometrów od miejsca zdarzenia. Na posesji zauważyli auto, którym poruszał się mężczyzna, a następnie rozpoczęli sprawdzanie budynku. Mężczyzna próbował ukryć się przed policjantami najpierw za drzwiami wejściowymi jednego z pokoi, a wcześniej przykrywając się kocem na łóżku. Ostatecznie mężczyzna został zatrzymany. Okazał się nim 32-letni mieszkaniec gminy Gietrzwałd. W trakcie czynności w zaparkowanym pojeździe policjanci znaleźli skradzione przedmioty. Łupem sprawcy padły m.in. agregat prądotwórczy, 200 metrów kabla elektrycznego czy kanistry z benzyną. Właściciel wycenił ich wartość na łączną kwotę ponad 5600 złotych.

32-latek trafił do policyjnego aresztu. Ponadto po sprawdzeniu w systemach informatycznych wyszło na jaw, że mężczyzna był poszukiwany przez Sąd Rejonowy w Lęborku celem odbycia łącznej kary 1 roku i 40 dni pozbawienia wolności. Mężczyzna ukrywał się za popełnione w przeszłości przestępstwo i wykroczenia przeciwko mieniu. W czwartek (29.06.2022r.) funkcjonariusze z Posterunku Policji w Stawigudzie na podstawie zgromadzonego materiału dowodowego przedstawili 32-latkowi zarzut kradzieży z włamaniem, do którego się przyznał. Kodeks karny w tym przypadku przewiduję karę do 10 lat pozbawienia wolności. Mężczyzna trafił już do zakładu karnego, w którym odbywa zasądzoną przez sąd karę.

(aj/kh)

  • Zdjęcie przedstawia agregat prądotwórczy w bagażniku auta.
  • Zdjęcie przedstawia szpulę kabla na podłodze.
Powrót na górę strony