Aktualności

Bezpieczni podczas wakacji

Data publikacji 30.06.2022

„Bezpieczne wakacje” oraz „Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą”, to główne kierunku działań profilaktycznych w sezonie wakacyjnym. Podczas spotkań dzieciom i młodzieży przypominane są zasady bezpieczeństwa podczas letniego wypoczynku. Organizowane wydarzenia cieszą się dużym zainteresowaniem, czego wyrazem są podziękowania skierowane do naszych policjantów i pracowników cywilnych.

Przedstawicielka z Zespołu ds. Profilaktyki Społecznej wspólnie z policjantem z Wydziału Prewencji Komendy Miejskiej Policji w Olsztynie zorganizowali spotkanie profilaktyczne w Ośrodku Szkolno-Wychowawczym dla Dzieci Niesłyszących w Olsztynie. Prelekcja była skierowana do dzieci i młodzieży, którzy mogli z bliska zobaczyć policjantów, a dodatkowo z nimi porozmawiać.

Przedstawiciele olsztyńskiej jednostki Policji przy udziale tłumacza języka migowego przekazali dzieciom najważniejsze informacje na temat bezpieczeństwa podczas wakacji – jak wypoczywać nad wodą czy właściwie korzystać ze sprzętów wodnych. Nie zabrakło również rozmów dotyczących sytuacji zagrożenia wymagających skorzystania z numerów alarmowych. Dzieci dowiedziały się jak trzeba postępować w kontakcie z osobami im nieznanymi.
Uczniowie mieli również możliwość zapoznania się ze specyfiką służby w Policji oraz przekonać się o tym, że funkcjonariusze dbają o ich bezpieczeństwo i zawsze można na nich liczyć, szczególnie w sytuacji zagrożenia.

Spotkanie cieszyło się dużym zainteresowaniem dzieci i młodzieży. Jego wyrazem były przesłane podziękowania oraz artystyczny plakat od przedstawicieli olsztyńskiej placówki edukacyjnej.
(aj)

  • Zdjęcie przedstawia kobietę nakładającą kamizelkę odblaskową.
  • Zdjęcie przedstawia umundurowanego policjanta oraz dzieci w ławkach szkolnych.
  • Zdjęcie przedstawia podziękowania. 
W całym życiu najistotniejsze jest to czy przyjmujemy rzeczy za oczywiste, czy też z wdzięcznością"

Podziękowanie
Uczniowie oraz nauczyciele ze Specjanlnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego dla Dzieci Niesłyszących im. Marii Grzegorzewskiej w Olsztynie składają serdeczne podziękowania dla dr Diany Mościckiej z Wydziału Prewencji KMP w Olsztynie za poświecony czas podczas prelekcji pt. Bezpieczne Wakacje oraz umożliwienie poznania specyfiki pracy w Policji.
Na dole podpisy przedstawicieli ośrodka.
  • Zdjęcie przedstawia portret umundurowanego policjanta oraz kobiety.
  • Zdjęcie przedstawia podziękowania. 
W całym życiu najistotniejsze jest to czy przyjmujemy rzeczy za oczywiste, czy też z wdzięcznością"

Podziękowanie
Uczniowie oraz nauczyciele ze Specjanlnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego dla Dzieci Niesłyszących im. Marii Grzegorzewskiej w Olsztynie składają serdeczne podziękowania dla asp. Radosława Grawa z Wydziału Prewencji KMP w Olsztynie za poświecony czas podczas prelekcji pt. Bezpieczne Wakacje oraz umożliwienie poznania specyfiki pracy w Policji.
Na dole podpisy przedstawicieli ośrodka.
Powrót na górę strony