Aktualności

Spotkanie dzielnicowych z Dywit z uczestnikami półkolonii

Data publikacji 05.07.2022

Wakacje to nie tylko okres wypoczynku, relaksu i zabawy, ale również czas, w którym dzieci narażone są na różne niebezpieczeństwa. Dzielnicowi Dywit w ramach działań „Bezpieczne wakacje” oraz „Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą” przeprowadzili spotkanie profilaktyczne z uczestnikami półkolonii.

Dzielnicowi z Posterunku Policji w Dywitach odwiedzili uczestników letniego wypoczynku na terenie gminy Dywity. W trakcie spotkania policjanci przypomnieli dzieciom podstawowe zasady bezpieczeństwa na drodze. Funkcjonariusze tłumaczyli, jak prawidłowo należy przechodzić przez jezdnię - w tym, jak korzystać z przejść dla pieszych: tradycyjnych i kierowanych sygnalizacją świetlną. Policjanci uświadamiali uczniów o znaczeniu noszenia elementów odblaskowych.
Dzielnicowi poruszyli również kwestie dotyczące bezpiecznego wypoczynku nad wodą oraz właściwego korzystania ze sprzętów wodnych. Nie zabrakło również rozmów dotyczących sytuacji zagrożenia wymagających skorzystania z numerów alarmowych. Dzieci dowiedziały się jak trzeba postępować w kontakcie z osobami im nieznanymi. Na koniec spotkania każdy z uczestników półkolonii otrzymał prezent w postaci odblasku.

Spotkanie odbyło się w ramach działań „Bezpieczne wakacje” oraz prowadzonej kampanii „Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą”.
(aj)

Powrót na górę strony