Aktualności

Policyjne interwencje na drogach Olsztyna i powiatu olsztyńskiego

Kolejni nietrzeźwi kierujący wyeliminowani z naszych dróg. 46-latek wybrał się w podróż motorowerem, mimo blisko 2 promili alkoholu krążących w jego organizmie. Z kolei 47-latek jechał osobowym volkswagenem mając blisko 1,5 promila alkoholu. Obaj ze swojego zachowania będą się tłumaczyć przed sądem. W poniedziałek policjanci pracowali także na miejscu wypadku drogowego z udziałem motorowerzysty na jednej z dróg w gminie Dywity.

W poniedziałek (04.07.2022) oficer dyżurny Komendy Miejskiej Policji w Olsztynie otrzymał zgłoszenie od innego uczestnika ruchu drogowego, z którego wynikało, że na ul. Srebrnej zauważył mężczyznę jadącego skuterem, który mógł być pod wpływem alkoholu. Natychmiast na miejsce został skierowany policyjny patrol, który zatrzymał wskazanego mężczyznę. Kierującym motorowerem okazał się 46-letni mieszkaniec Olsztyna. Badanie policyjnym alkomatem potwierdziło przypuszczenia zawarte w zgłoszeniu. W organizmie mężczyzny krążyły blisko 2 promile alkoholu.

Kilka godzin później (04.07.2022) policjanci interweniowali na miejscu zdarzenia drogowego w miejscowości Brąswałd w gminie Dywity. Ze wstępnych ustaleń wynika, że 20-letni kierujący motorowerem na łuku drogi stracił panowanie nad jednośladem i zjechał do przydrożnego rowu. W wyniku zdarzenia 31-letni pasażer trafił do szpitala. Jego obrażenia były na tyle poważne, że zdarzenie zakwalifikowano jako wypadek drogowy. W trakcie czynności okazało się, że mężczyźni podróżowali bez kasków ochronnych, a pasażer motoroweru był pod wpływem alkoholu. Kierowca był trzeźwy. Trwa wyjaśnianie wszelkich okoliczności wypadku drogowego.

W nocy (05.07.2022) funkcjonariusze z Wydziału Zabezpieczenia Miasta Komendy Miejskiej Policji w Olsztynie na ul. Wyszyńskiego zauważyli kierowcę osobowego volkswagena, który w pewnym momencie zjechał na przeciwległy pas ruchu. Policjanci postanowili zatrzymać auto do kontroli i sprawdzić co było nietypowym powodem manewru za kierownicą. Funkcjonariusze zaraz po podejściu do kierującego wyczuli od niego silny zapach alkoholu. Badanie alkomatem wykazało w organizmie 47-latka blisko 1,5 promila alkoholu. Policjanci zatrzymali mężczyźnie prawo jazdy.

46 i 47-latek odpowiedzą za kierowania pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości. Grozi im kara do 2 lat pozbawienia wolności, sądowy zakaz kierowania pojazdami i wysoka grzywna.

(aj)

 

Powrót na górę strony