Aktualności

Poszukiwani zatrzymani

Kolejni poszukiwani zostali zatrzymani. 21-latek wpadł pływając rowerem wodnym podczas kontroli trzeźwości. Z kolei 30-latek został wylegitymowany przez policjantów na jednym z olsztyńskich parkingów. Obaj trafią do zakładów karnych, w których spędzą najbliższe miesiące.

Policyjny wodniacy każdego dnia dbają o bezpieczeństwo osób wypoczywających nad wodą oraz korzystających ze sprzętów wodnych. W trakcie kontroli sprawdzają stan trzeźwości osób wsiadających za stery jednostek pływających oraz ich obowiązkowe wyposażenie. We wtorek (05.07.2022) policjanci na jeziorze Dadaj wylegitymowali mężczyznę pływającego rowerem wodnym. Po sprawdzeniu w systemach informatycznych wyszło na jaw, że 21-latek był poszukiwany przez Sąd Rejonowy w Bartoszycach celem odbycia kary 50 dni pozbawienia wolności. Mężczyzna ukrywał się przed wymiarem sprawiedliwości za popełnione w przeszłości przestępstwo narkotykowe.

Tego samego dnia (05.07.2022) wieczorem policyjni wywiadowcy postanowili wylegitymować podejrzanie zachowujących się dwóch mężczyzn w zaparkowanym pojeździe na jednym z parkingów na obrzeżach Olsztyna. Okazało się, ze obaj byli poszukiwani. 32-latek przez Prokuraturę Rejonową w Legnicy celem ustalenia miejsca pobytu. Z kolei 30-letni pasażer bmw ma do obycia łączną karę 228 dni pozbawienia wolności za popełnione przestępstwo zniszczenia mienia oraz kierowania gróźb karalnych.

21 i 30-latek zostali zatrzymani. W środę (06.07.2022) najprawdopodobniej trafią do zakładów karnych, w których spędzą najbliższe miesiące.

(aj)

 

Powrót na górę strony