Aktualności

Tragiczny finał poszukiwań zaginionego 21-latka

Tragicznym finałem zakończyły się poszukiwania zaginionego 21-latka z gminy Biskupiec. W czwartek ciało mężczyzny zostało znalezione na jeziorze Bukowskim. Trwa wyjaśnienie wszelkich okoliczności i przyczyn śmierci 21-latka. Olsztyńscy policjanci dziękują wszystkim za zaangażowanie w poszukiwania.

W czwartek (07.07.2022) po południu strażacy z OSP Biskupiec wspólnie z policyjnymi wodniakami znaleźli ciało zaginionego 21-latka. Odnaleziono je na jeziorze Bukowskim w odległości około 1,5 kilometra od miejsca, gdzie ostatnio był widziany młody mężczyzna. Jego tożsamość została potwierdzona. Na miejscu pracowała grupa dochodzeniowo-śledcza wraz z technikiem kryminalistyki. Ciało zostało zabezpieczone do prosektorium. Policjanci wykonują czynności pod nadzorem prokuratora, które mają na celu wyjaśnić okoliczności śmierci młodego mężczyzny.

W poszukiwaniach zaginionego uczestniczyło kilkadziesiąt osób. Koordynacją działań poszukiwawczych zajęli się funkcjonariusze z Zespołu ds.  Poszukiwań i Identyfikacji Osób z Komendy Miejskiej Policji w Olsztynie. Byli oni wspierani przez strażaków ochotników z Biskupca, Gryźlin, Bredynek, Węgója, nurków z Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Olsztynie oraz przewodników psów do poszukiwań ludzi żywych z OSP w Klebarku Wielkim.

W działaniach uczestniczyli również żołnierze 4 Warmińsko-Mazurskiej Brygady Obrony Terytorialnej, policyjni wodniacy, funkcjonariusze z Biskupca oraz Oddziału Prewencji Policji w Olsztynie.

Do działań włączono także przedstawicieli z Grupy Poszukiwawczo-Ratowniczej PCK Olsztyn oraz Mazurskiej Grupy Poszukiwawczo-Ratowniczej z Olecka.

Na podstawie zgromadzonych informacji funkcjonariusze wytypowali obszar, na który mógł udać się zaginiony mężczyzna. Był to trudno dostępny bagienny teren, dlatego do działań wykorzystano specjalistyczny sprzęt taki jak drony. Z kolei strażacy z Biskupca i Olsztyna wyposażeni w łodzie oraz skafandry przeczesuwali podmokłe tereny w pobliżu miejsca, gdzie ostatnio był widziany zaginiony. Do działań został także wykorzystany pies tropiący z hodowli psów rasowych ”FCI Canum Amicus”.

Dziękujemy wszystkim za zaangażowanie w poszukiwania.

(aj)

  • Zdjęcie przedstawia policyjny radiowóz oraz wóz strażacki.
  • Zdjęcie przedstawia przewodnika wraz z psem na drodze szutrowej.
  • Zdjęcie przedstawia  strażaków w wodzie.
  • Zdjęcie przedstawia strażaków z łódką przy wodzie.
  • Zdjęcie przedstawia żołnierzy WOT-u.
  • Zdjęcie przedstawia policjantów na łódce.
Powrót na górę strony