Aktualności

Przedszkolaki z wizytą w Posterunku Policji w Dywitach

Data publikacji 08.07.2022

Przedszkolaki odwiedzili policjantów z Dywit. Spotkanie było świetną okazją nie tylko do poznania policyjnej służby, ale również rozmowy o bezpieczeństwie nad wodą czy na drodze. Spotkanie zorganizowano w ramach akcji „Bezpieczne wakacje” oraz „Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą”.

We  wtorek (05.07.2022) policjantów z Dywit odwiedzili niecodzienni goście – dzieci z przedszkola „Akademia Malucha” w Dywitach. Najmłodsi mieli możliwość zobaczyć jak pracują funkcjonariusze oraz oglądnąć sprzęt, który mają do dyspozycji. Była to również świetna okazja do rozmowy o bezpieczeństwie podczas trwających wakacji. Dzielnicowi opowiedzieli maluchom o właściwym wypoczynku nad wodą oraz poprawnym korzystaniu ze sprzętów wodnych. Policjanci zwrócili szczególną uwagę na to, jak zachować się w sytuacji, gdy zgubimy się na plaży. O tym, że warto mieć przy sobie opaskę z imieniem i nazwiskiem oraz numerem telefonu do rodziny. A przede wszystkim, że w sytuacji zagrożenia zawsze można liczyć na pomoc policjantów.
Podczas wizyty przedszkolaków poruszono kwestie bezpieczeństwa w ruchu drogowym, szczególnie dotyczące prawidłowego przechodzenia przez jezdnie.
Spotkanie odbyło się w ramach akcji „Bezpieczne wakacje” oraz „Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą”.
(aj)

Powrót na górę strony