Aktualności

Dzielnicowi odzyskali skradziony rower

Data publikacji 08.07.2022

Policjant pierwszego kontaktu - tak przyjęło się mówić o dzielnicowych. Ich kontakt ze społeczeństwem czasami okazuje się bezcenny. Tak było w przypadku dzielnicowych z Biskupca, którzy wyjaśnili okoliczności i ustalili sprawcę kradzieży roweru. Jednoślad w niespełna 22 godziny od zdarzenia wrócił do prawowitej właścicielki. Z kolei 42-latek za swoje postępowanie odpowie przed sądem.

Do zdarzenia doszło w środę (29.06.2022) przed jednym ze sklepów na terenie Biskupca. Wtedy to nieznany na tamten moment sprawca dokonał kradzieży niezabezpieczonego roweru zaparkowanego przed budynkiem. Wartości roweru wyceniona została na około 300 złotych. Sprawą zajęli się funkcjonariusze z Biskupca, którzy wytypowali sprawcę kradzieży. Nim odwiedzili go policjanci, mężczyzna postanowił sam zgłosić się do Komisariatu Policji. Okazał się nim 42-letni mieszkaniec gminy Biskupiec. Na terenie jego posesji policjanci odnaleźli skradziony rower. Jednoślad w ciągu zaledwie 22 godzin od zgłoszenia trafił do prawowitej właścicielki. 42-latek za popełnione wykroczenie będzie odpowiadał przed sądem. Grozi mu kara aresztu, ograniczenia wolności albo grzywny.

W podziękowaniu za profesjonalne i skuteczne działanie biskupieccy dzielnicowi - sierż. Sandra Lachowicz oraz st. sierż. Adam Grażulewicz otrzymali list gratulacyjny.

(aj/rj)

Tekst podziękowania:

Panie Komendancie

W związku za sprawnie przeprowadzonym w dniu 30.06.2022 roku w Biskupcu przy ul. 1-go Maja działaniem dotyczącym kradzieży roweru, którego odzyskałam 01.07.2022 składam podziękowania podległym Panu funkcjonariuszom sierż. Sandra Lachowicz, st. sierż. Adam Grażulewicz za kompetentne i sprawne przeprowadzenie dochodzenia ze skutkiem pozytywnym. Z wyrazami szacunku.

Powrót na górę strony