Aktualności

Poszukiwani zatrzymani

Policjanci każdego dnia zatrzymują osoby, które próbują uniknąć konsekwencji za popełnione przestępstwa czy wykroczenia. W ubiegły weekend poszukiwani „wpadli” w różnych okolicznościach – awanturując się na izbie przyjęć czy pijąc alkohol w miejscu zabronionym.

W sobotę (09.07.2022) oficer dyżurny Komendy Miejskiej Policji w Olsztynie otrzymał zgłoszenie o awanturującym się mężczyźnie na izbie przyjęć jednego ze szpitali. Na miejscu funkcjonariusze zastali wskazanego 27-latka, którego postanowili wylegitymować. Po sprawdzeniu w systemach informatycznych wyszło na jaw, że mężczyzna był poszukiwany przez Sąd Rejonowy w Bartoszycach celem odbycia kary 140 dni pozbawienia wolności. Mężczyzna ukrywał się przed wymiarem sprawiedliwości za niewywiązywanie się z obowiązku alimentacyjnego.

Tego samego dnia (09.07.2022) policjanci interweniowali w jednym z mieszkań na terenie miasta. Z otrzymanego zgłoszenia wynikało, że między znajomymi doszło do awantury. W trakcie czynności policjanci wylegitymowali 49-latkę. Okazało się, że była ona poszukiwana przez Sąd Rejonowy w Gdańsku celem odbycia kary 182 dni pozbawienia wolności. Kobieta nie rozliczyła się z wymiarem sprawiedliwości za popełnione w przeszłości przestępstwo przeciwko życiu lub zdrowiu.

Kilka godzin później (09.07.2022) funkcjonariusze zatrzymali kolejnego poszukiwanego. Tym razem w pobliżu dworca PKP, który pił alkohol w miejscu zabronionym. Okazało się, że 43-latek nie opłacił zasądzonej grzywny.

27-latek i 49-latka zostali zatrzymani i trafili już do zakładu karnego. Z kolei 43-latek po uregulowaniu należności został zwolniony.
(aj)

 

Powrót na górę strony