Aktualności

"Bezpieczne wakacje 2022" – policjanci z olsztyńskiej drogówki spotkali się z przedszkolakami

Policjanci olsztyńskiej drogówki w ramach działań profilaktycznych „Bezpieczne wakacje 2022” przypomnieli najmłodszym o zasadach bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Tym razem niezbędna wiedza została przekazana najmłodszym odbiorcom z Przedszkola nr 16 AWP w Olsztynie. Wszystko po to, aby tegoroczne wakacje były jeszcze bardziej bezpieczne.

Policjanci cyklicznie spotykają się z dziećmi i młodzieżą z Olsztyna i powiatu olsztyńskiego w celu przekazania im podstawowych informacji na temat bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Nie tylko policyjni profilaktycy, ale również funkcjonariusze z innych wydziałów aktywnie włączają się w działalność edukacyjną, tak jak to było w tym przypadku. Na spotkanie z podopiecznymi Przedszkola nr 16 AWP w Olsztynie zaangażowali się policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Olsztynie st. asp. Łukasz Tomaszewski, sierż. Katarzyna Rosiak, a także przedstawiciel Wydziału Ruchu Drogowego z Komendy Wojewódzkiej Policji w Olsztynie sierż. szt. Tomasz Zieliński. Zadaniem policjantów przede wszystkim było przekazanie przedszkolakom niezbędnej wiedzy z zakresu bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Akcja profilaktyczna to efekt prowadzonych działań pn. „Bezpieczne wakacje 2022”.

Nauka przez zabawę…

W trakcie spotkania policjanci aktywnie włączyli małych słuchaczy w zajęcia. Przedszkolaki, zanim dowiedziały się, jak należy zachowywać się w rejonie przejścia dla pieszych, najpierw przy wykorzystaniu kredy musiały od podstaw namalować biało-czarną „zebrę”. W ten sposób, krok po kroku maluchy dowiedziały się m.in. o tym, że zanim wejdą na pasy, najpierw muszą się rozejrzeć wokół siebie. Wspomniano o sygnalizacji świetlnej w rejonie przejść oraz o zasadzie ograniczonego zaufania w stosunku do kierowców, którzy zbliżają się do przejścia dla pieszych. Do stworzenia warunków stricte odzwierciedlających rzeczywisty ruch drogowy wykorzystano autochodzik prowadzony przez małych słuchaczy.

To, co cieszy najbardziej, to uśmiech na twarzy przedszkolaków! Zwieńczeniem profilaktycznego spotkania była prezentacja policyjnego radiowozu, którego sygnały świetlne i dźwiękowe budziły największe zainteresowanie. Pokaz policyjnego wyposażenia również cieszył się ogromnym zainteresowaniem, czego dowodem była deklaracja kilku przedszkolaków o wstąpieniu w szeregi policji po to, aby pomagać innym ludziom i dbać o ich bezpieczeństwo.

Dumni prelegenci za podzielenie się wiedzą nagrodzeni zostali gromkimi brawami oraz dyplomami z podziękowaniami za wysiłek włożony w edukację najmłodszych. Przedszkolaki zaś za dzielne uczestnictwo w zajęciach, pytania, czy dzielenie się przykładami z życia na temat bezpieczeństwa w ruchu drogowym otrzymały elementy odblaskowe. Słuchaczom z Przedszkola nr 16 AWP w Olsztynie postawiono jeszcze jedno zadanie – podzielenie się i przekazanie otrzymanej wiedzy swoim bliskim i znajomym z najbliższego otoczenia.

(rp)

  • Zdjęcie przedstawia policjantów ruchu drogowego wraz z przedszkolakami i opiekunkami.
  • Zdjęcie przedstawia policjantów ruchu drogowego wraz z przedszkolakami i opiekunkami.
  • Zdjęcie przedstawia policjantów ruchu drogowego wraz z przedszkolakami i opiekunkami.

 

 

Powrót na górę strony