Aktualności

Głośna impreza, rozbite szkło i zatrzymanie poszukiwanego

Ta interwencja rozpoczęła się od zawiadomienia o pijanych osobach na głośnej imprezie i tłuczonym szkle w jednym z mieszkań w Olsztynie. Zraniona szkłem uczestniczka imprezy trafiła do szpitala, a 20-latek, który próbował ukryć się przed policjantami, wylądował w policyjnej celi. Wszystkie okoliczności tego zdarzenia są wyjaśniane.

W środę (13.07.2022) przed godziną 17:00 oficer dyżurny Komendy Miejskiej Policji w Olsztynie otrzymał zgłoszenie o awanturze, do której miało dojść w jednym z mieszkań przy ul. Żołnierskiej w Olsztynie. Zgłaszający poinformował policjantów, że z jednego z lokali przez okno miały spadać na trawnik odłamki tłuczonego szkła. Na miejsce w celu zweryfikowania tych informacji natychmiast skierowano policyjny patrol.

Interweniujący policjanci po dojeździe pod wskazany adres w mieszkaniu zastali 20-latkę, która miała rany powstałe w wyniku kontaktu z tłuczonym szkłem. Dlatego na miejsce policjanci wezwali karetkę pogotowia, którą kobieta została przewieziona do jednego z olsztyńskich szpitali – jej obrażenia nie stanowiły zagrożenia dla jej życia.

Z uwagi na niejasne okoliczności tego zdarzenia policjanci rozpoczęli zakrojoną na szeroką skalę akcję poszukiwawczą za osobami uczestniczącymi w zakrapianej alkoholem imprezie.

Wśród osób będących w zainteresowaniu funkcjonariuszy znalazł się m.in. 20-latek, który w reakcji na pojawienie się policjantów uciekł z miejsca interwencji. Jak się okazało w policyjnym systemie, figurował jako osoba poszukiwana przez Sąd Rejonowy w Olsztynie.

W działaniach mających na celu ustalenie okoliczności i zatrzymanie uczestników tego zdarzenia pracowało kilkudziesięciu policjantów. Poszukiwanego mężczyznę zatrzymano po kilku godzinach w rejonie osiedla Zatorze w Olsztynie – ukrywał się na klatce schodowej jednej z kamienic. 20-latek został zatrzymany i trafił do policyjnego aresztu.

Przedmiotem policyjnych ustaleń jest teraz dokładne zbadanie okoliczności tego zdarzenia. Od wyników ustaleń zależą dalsze czynności w tej sprawie.

(rp)

Powrót na górę strony