Aktualności

Kontrola drogowa zakończona zarzutami za posiadanie narkotyków

33-latkowi grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności za posiadanie środków odurzających. Policjanci w aucie, a następnie w mieszkaniu znaleźli narkotyki. Zabezpieczono amfetaminę, mefedron oraz marihuanę o łącznej masie ponad 30 gramów. Ponadto okazało się, że mężczyzna wybrał się w podróż autem, mimo braku uprawnień do kierowania pojazdami. Wkrótce ze swojego zachowania będzie się tłumaczyć przed sądem.

We wtorek (12.07.2022) w nocy funkcjonariusze z Wydziału Zabezpieczenia Miasta Komendy Miejskiej Policji w Olsztynie przeprowadzili kontrolę osobowego opla. Jej powodem było zaparkowanie w niedozwolonym miejscu auta na zatoce autobusowej.  W pojeździe znajdowały się dwie osoby, które na widok funkcjonariuszy zaczęły się nerwowo zachowywać. Policjanci postanowili sprawdzić, co jest powodem nietypowego zachowania mężczyzn. W trakcie czynności przy kierowcy został znaleziony pojemnik z zawartością torebek z białym proszkiem. Kolejne partie narkotyków policjanci znaleźli w mieszkaniu 33-latka. Ze wstępnych ustaleń wynika, że funkcjonariusze zabezpieczyli amfetaminę, mefedron i marihuanę o łącznej masie ponad 30 gramów. Materiał przekazano do dalszych badań laboratoryjnych.

33-letni kierowca został zatrzymany. Ponadto po sprawdzeniu w systemach informatycznych okazało się, że nie powinien on w ogóle wsiadać za kierownicę auta, gdyż nie ma do tego uprawnień. Mężczyzna usłyszał już zarzut posiadania substancji zabronionych. Grozi mu kara do 3 lat pozbawienia wolności. 33-latek nie uniknie również odpowiedzialności za popełnione wykroczenia drogowe.

(aj/kh)

Powrót na górę strony