Aktualności

Pijana przewróciła się na hulajnodze. Była poszukiwana i z obrażeniami ręki trafiła do szpitala

Niebezpiecznie zakończyła się jazda na hulajnodze 24-letniej mieszkanki Olsztyna. Kompletnie pijana kobieta straciła panowanie nad jednośladem i się przewróciła – z miejsca zdarzenia, z obrażeniami karetką pogotowia została przetransportowana do szpitala. Badanie alkomatem wykazało obecność blisko 2 promili alkoholu w wydychanym powietrzu, ponadto okazało się, że była ona poszukiwana do odbycia kary 138 dni pozbawienia wolności.

W czwartek (14.07.2022r.) po godzinie 19:00 w rejonie ul. Krasickiego w Olsztynie doszło do niebezpiecznego zdarzenia z udziałem kierującej hulajnogą. 24-latka straciła panowanie nad jednośladem i przewróciła. Niefortunny upadek skończył się poważnymi obrażeniami ręki i przewiezieniem poszkodowanej do szpitala. Okazało się, że do zdarzenia przyczyniły się promile krążące w organizmie 24-latki – badanie alkomatem wykazało obecność blisko 2 promili alkoholu w wydychanym powietrzu. Po sprawdzeniu 24-latki w policyjnych systemach wyszło również na jaw, że figuruje ona jako osoba poszukiwana do odbycia łącznej kary 138 dni pozbawienia wolności.

24-latka na długo zapamięta przygodę z hulajnogą. Mamy nadzieję, że w przyszłości będzie bardziej odpowiedzialna i zanim wsiądzie w stanie nietrzeźwości na hulajnogę, dwa razy się zastanowi. Na przemyślenia w zaciszu więziennej celi będzie miała dokładnie 138 dni. Przypominamy, że za kierowanie hulajnogą w stanie nietrzeźwości grozi kara aresztu lub grzywny nie niższej niż 2500 złotych. Dodatkowo sąd może orzec zakaz prowadzenia pojazdów innych niż mechaniczne.

(rp/kh)

Powrót na górę strony