Aktualności

Drogowe podsumowanie weekendu

Policjanci z Olsztyna i powiatu olsztyńskiego dbając o bezpieczeństwo wszystkich uczestników ruchu drogowego, reagują na każdy niepokojący sygnał. Zadowalającym zjawiskiem są docierające do Policji sygnały o niebezpieczeństwie od uczestników ruchu drogowego, którzy bezpieczeństwo stawiają na pierwszym miejscu. Dzięki sygnałom świadków zdarzeń jesteśmy w stanie jeszcze szybciej i skuteczniej dbać o Wasze bezpieczeństwo, a osoby lekceważące obowiązujące przepisy nie pozostaną bezkarne.

W piątek (15.07.2022r.) na DK-16 w m. Wrócikowo podczas kontroli prędkości policjanci zatrzymali kierującego osobową hondą, który przekroczył dozwoloną prędkość o 22 km/h. Po sprawdzeniu w policyjnej bazie okazało się, że 37-latek nie posiada przy sobie uprawnień do kierowania pojazdami. Mężczyzna pożegnał się z prawem jazdy po tym, jak zdecydował, aby wsiąść za kierownicę po alkoholu. Po raz kolejny ze swojego zachowania będzie musiał wytłumaczyć się przed sądem.

W sobotę (16.07.2022r.) na ul. Sielskiej w Olsztynie w związku z przekroczeniem prędkości o 15 km/h policjanci zatrzymali do kontroli drogowej 18-letniego kierującego osobowym suzuki. Po sprawdzeniu w systemach informatycznych Policji okazało się, że na kierowcy do 2025 roku ciąży sądowy zakaz kierowania pojazdami. Nie pomogły tłumaczenia, że zakaz został cofnięty, a blankiet prawa jazdy został w domu – sprawa swój finał znajdzie w sądzie.
W niedzielę (17.07.2022r.) około godziny 14:00 oficer dyżurny Komendy Miejskiej Policji w Olsztynie przyjął zgłoszenie dot. nietrzeźwego kierującego. Niebezpieczny kierowca miał poruszać się ul. Pstrowskiego i kierował się do centrum miasta. Interweniujący patrol policji zauważył podejrzanego forda, gdy jego kierowca parkował samochód na pobliskim parkingu. Po podejściu do mężczyzny było już wiadomo, że jest on w stanie nietrzeźwości, ponieważ dało się wyczuć silny zapach alkoholu. Badanie alkomatem wykazało obecność w organizmie 45-latka 2 promili alkoholu.

(rp)

 

Powrót na górę strony