Aktualności

Jechał hulajnogą z pasażerką i uderzył w autobus

Do niebezpiecznej sytuacji z udziałem nieletniego kierującego hulajnogą, doszło w rejonie skrzyżowania ul. 22-go Stycznia z ul. Emilii Plater w Olsztynie. 16-latek jadący jednośladem z pasażerką, zjechał na przejście dla pieszych i nie zachowując należytej ostrożności, podczas próby ominięcia autobusu miejskiego najechał na jego bok. Wyjaśnieniem tej sytuacji zajmie się teraz sąd rodzinny i nieletnich.

W poniedziałek (19.07.2022 r.) w rejonie skrzyżowania ul. 22-go Stycznia z ul. Emilii Plater w Olsztynie doszło do zdarzenia drogowego z udziałem kierującego hulajnogą i autobusu miejskiego. Ze wstępnych ustaleń policjantów pracujących na miejscu zdarzenia wynika, że prawdopodobnym sprawcą kolizji jest 16-letni chłopiec, który jadąc hulajnogą, wraz z pasażerką zjechał z chodnika na oznakowane przejście dla pieszych, doprowadzając do zderzenia z prawidłowo jadącym autobusem komunikacji miejskiej. I choć zdarzenie wyglądało poważnie, to na szczęście żaden z uczestników nie odniósł poważnych obrażeń.

Policjanci ruchu drogowego zabezpieczyli niezbędny materiał dowodowy z miejsca zdarzenia do dalszej analizy. Materiały z postępowania zostaną teraz przekazane do sądu rodzinnego i nieletnich w Olsztynie, którego zadaniem będzie ponowne rozpatrzenie zaistniałego zdarzenia i wyciągnięcie ewentualnych konsekwencji od nieletniego sprawcy kolizji.

Tu znajdziesz obowiązujące kierujących hulajnogą elektryczną przepisy -https://warminsko-mazurska.policja.gov.pl/ol/o-nas/struktura/wydzial-ruchu-drogoweg/profilaktyka-ruchu-drog/85647,Hulajnoga-elektryczna-nowe-przepisy.html?search=9728185055

(rp/kh)

Powrót na górę strony