Aktualności

Odpowiedzą za kradzież i usiłowanie kradzieży z włamaniem

Olsztyńscy policjanci wyjaśnili okoliczności i ustalili sprawców usiłowania kradzieży z włamaniem oraz kradzieży. Łupem sprawców padły narzędzia pozostawione w zaparkowanym aucie o łącznej wartości 1400 złotych. 28 i 29-latek usłyszeli już zarzuty. Grozi im kara do 10 lat pozbawienia wolności. Ponadto okazało się, że jeden z mężczyzn był poszukiwany przez olsztyński sąd.

Do zdarzenia doszło 16 maja 2022 roku. Z ustaleń śledczych wynika, że nieznani na tamten moment sprawcy usiłowali włamać się do pomieszczenia biurowego jednej z firm na terenie Olsztyna. Po tym, jak nie potrafili pokonać zabezpieczeń, postanowili zabrać z zaparkowanego przed budynkiem otwartego auta narzędzia o łącznej wartości 1400 złotych. Wyjaśnieniem okoliczności zdarzenia zajęli się olsztyńscy policjanci zwalczający na co dzień przestępczość przeciwko mieniu. Funkcjonariusze szybko wytypowali podejrzanych w tej sprawie. Okazało się, że jeden z nich, 28-latek w poniedziałek (18.07.2022) sam zgłosił się do olsztyńskiej jednostki Policji, ponieważ był poszukiwany przez Sąd Rejonowy w Olsztynie. Mężczyzna ma do obycia karę 3 lat pozbawienia wolności za popełnione w przeszłości przestępstwo przeciwko mieniu. Kolejnego z mężczyzn policjanci zatrzymali w jednym z mieszkań na terenie miasta. Okazał się nim 29-letni mieszkaniec Olsztyna. W trakcie przeszukania jednego z domów policjanci odzyskali skradzione narzędzia, które wróciły do prawowitego właściciela.

Na podstawie zgromadzonego materiału dowodowego 28 i 29-latek usłyszeli zarzuty kradzieży i usiłowania kradzieży z włamaniem do których się przyznali. Zgodnie z kodeksem karnym grozi im kara do 10 lat pozbawienia wolności.
 
(aj/rj)

Powrót na górę strony