Aktualności

Kolejny partie narkotyków nie trafią na czarny rynek

Olsztyńscy policjanci zatrzymali 28-latka, który jest podejrzany o posiadanie znacznych ilości substancji zabronionych. Ponadto w trakcie czynności funkcjonariusze znaleźli kolejne partie narkotyków przy bracie i znajomych mężczyzny. Zabezpieczono łącznie blisko 230 gramów marihuany oraz 21 tabletek MDMA. Cała trójka usłyszała już zarzuty i wkrótce ze swojego zachowania będzie się tłumaczyć przed sądem.

Olsztyńscy policjanci zajmujący się zwalczaniem przestępczości narkotykowej wpadli na trop mieszkańca Olsztyna, który mógł posiadać znaczne ilości środków odurzających. W poniedziałek (01.08.2022) 28-latek został zauważony przez policjantów i wylegitymowany w pobliżu swojego domu. Wraz z nim przebywał jego 24-letni kolega, przy którym funkcjonariusze znaleźli woreczek foliowy z zawartością zielonego suszu roślinnego. Następnie podczas przeszukania jego mieszkania znaleziono kolejne partie narkotyków. W tym samym czasie policjanci wraz 28-latkiem udali się do jego mieszkania. Tam po sprawdzeniu poszczególnych pomieszczeń znaleziono zielony susz roślinny oraz pudełko z zawartością fioletowych tabletek. Ze wstępnych ustaleń wynika, że jest to marihuana i MDMA. Policjanci zabezpieczyli również gotówkę na poczet przyszłych kar. W trakcie czynności w jednym z pokoi funkcjonariusze zastali brata 28-latka. Przy 21-latku znaleziono również susz roślinny. Łącznie policjanci zabezpieczyli blisko 230 gramów marihuany oraz 21 tabletek MDMA. Zabrany materiał przekazano do dalszych badań laboratoryjnych.


Cała trójka została zatrzymana i trafiła do policyjnego aresztu. Na podstawie zgromadzonego materiału dowodowego 21 i 24-latek usłyszeli zarzuty posiadania substancji zabronionych. Grozi im kara do 3 lat pozbawienia wolności. Z kolei 28-latek przed sądem odpowie za posiadanie znacznych ilości narkotyków. W tym przypadku grozi mu kara do 10 lat pozbawienia wolności. Wobec mężczyzny zastosowano środek zapobiegawczy w postaci dozoru policyjnego oraz poręczenia majątkowego.


(aj)

  • Zdjęcie przedstawia susz koloru brunatnego, białe tabletki i biały proszek zapakowane w woreczki foliowe ułożone przy sobie. Materiał ułożony jest na stole a pod nim znajduje się niebieska plansza z napisem POLICJA
Powrót na górę strony