Aktualności

Piłeś? Nie jedź!

Pijani kierowcy są poważnym zagrożeniem na drogach. Pamiętajmy, że wchodząc, czy wjeżdżając na drogę odpowiadamy za siebie, ale i za innych uczestników ruchu. Tak też 62-latek z pewnością nie uniknie odpowiedzialność za spowodowanie kolizji i jazdę w stanie nietrzeźwości.

We wtorek (09.08.2022) w miejscowości Uniszewo doszło do zdarzenia drogowego. Kierujący pojazdem marki Opel w trakcie jazdy, zjeżdżał na przeciwległy pas ruchu, a następnie uderzył w jadący po przeciwnej stronie pojazd marki VW. Kierowca pojazdu VW dokonał ujęcia sprawcy tego zdarzenia. Kierowcą opla okazał się 62-latek, który po pierwszym badaniu na zawartość alkoholu w organizmie miał prawie 1,5 promila, a w kolejnych badaniach wynik był jedynie rosnący. Samochód został przekazany, wskazanej osobie przez użytkownika opla. Jakby tego było mało, 62-latek nie posiadał uprawnień do kierowanie autem, ani ważnego OC pojazdu. Za popełnione wykroczenie i przestępstwa odpowie przed sądem.

Wedle prawa za jazdę w stanie nietrzeźwości grozi grzywna, kara ograniczenia wolności, a także pozbawienia wolności do lat 2.

(mw/tm)

Powrót na górę strony