Aktualności

Policyjne zabezpieczenie „Olsztyn Green Festiwal”

Data publikacji 16.08.2022

Kolejna edycja „Olsztyn Green Festiwal” za nami. Jak co roku nad bezpieczeństwem uczestników imprezy czuwali policjanci wspierani przez funkcjonariuszy Straży Miejskiej. Podczas wydarzenia nie doszło do zakłóceń porządku publicznego ani żadnych poważniejszych zdarzeń.

 

Od piątku do niedzieli (12-14.08.2022) policjanci czuwali nad bezpieczeństwem uczestników kolejnej odsłony „Olsztyn Green Festiwalu”. Na teren CRS Ukiel przybyło kilka tysięcy osób, co wymagało odpowiedniego zabezpieczenia imprezy. Policjanci byli obecni na drogach, na plażach, a także na wodzie.

Funkcjonariusze przez trzy dni zabezpieczali drogi dojazdowe do plaży, kontrolowali stan trzeźwości kierujących i dynamicznie reagowali w celu zapewnienia płynności ruchu. Z kolei policyjni wodniacy dbali o bezpieczeństwo osób wypoczywających na plaży i korzystających ze sprzętów wodnych. Funkcjonariusze w swoich działaniach skupili się także na przeciwdziałaniu zdarzeniom kryminalnym.

Olsztyńskich policjantów wspierali funkcjonariusze z Komendy Wojewódzkiej Policji w Olsztynie oraz funkcjonariusze Straży Miejskiej. Służby mundurowe dbały o bezpieczne dotarcie uczestników imprezy na plażę, ale również o to, aby po jej zakończeniu bezpiecznie wrócili do domów.

Podczas trwania imprezy nie doszło do poważniejszych incydentów oraz zakłócania ładu i porządku publicznego. Funkcjonariusze odnotowali pojedyncze przypadki picia alkoholu poza miejscem wyznaczonym. Nie odnotowaliśmy również żadnych zdarzeń kryminalnych.

(aj)

 

Powrót na górę strony