Aktualności

Kierowco uważaj na drodze

Wsiadając za kółko pamiętajmy, że odpowiadamy nie tylko za siebie, ale też i za innych. Jeżeli zauważymy niepokojącą sytuację, bądź dziwne zachowania któregoś z kierujących – reagujmy. Policjanci nieustannie pracują i dbają o nasze bezpieczeństwo.

We wtorek (16.08.2022) do olsztyńskich policjantów podszedł mężczyzna z informacją, że na ul. Towarowej porusza się samochód marki Jeep, którego kierujący prawdopodobnie może znajdować się pod wpływem alkoholu. Policjanci szybko zatrzymali wskazany pojazd do kontroli. Kierującym okazał się 54-letni mieszkaniec Olsztyna. Badanie policyjnym alkomatem wykazało, że mężczyzna miał ponad 2,5 promila alkoholu w organizmie. Pojazd 54-latka został przekazany wskazanej przez niego osobie. Funkcjonariusze zatrzymali prawo jazdy kierowcy, a następnie mężczyzna wkrótce odpowie przed sądem, za kierowanie autem znajdując się w stanie nietrzeźwości.

Zgodnie z kodeksem karnym za dane przestępstwo grozi grzywna, kara ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2.

Tego samego dnia w miejscowości Jonkowo 36-letnia kierująca pojazdem Fiat, podczas skrętu na parking nie ustąpiła pierwszeństwa jadącemu z naprzeciwka  kierującemu motocyklem BMW doprowadzając do zderzenia. W wyniku czego 50-latek stracił panowanie nad motocyklem i uderzył w zaparkowany pojazd Peugeot. Z uwagi na uszkodzenia uczestniczących w zdarzeniu pojazdów policjanci zatrzymali dowody rejestracyjne. 36-latka została przewieziona do szpitala. Policjanci sporządzili odpowiednią dokumentację, a o dalszych losach kierującej Fiatem zadecyduje sąd.

Do kolejnego zdarzenia drogowego doszło na DK16 na wysokości miejscowości Barczewo. Ze wstępnych ustaleń policjantów pracujących na miejscu wynika, że 59-letni kierujący osobowym Citroenem, z nieznanych przyczyn zjechał, na przeciwległy pas ruchu zderzając się czołowo z jadącym z naprzeciwka Nissanem. Siła uderzenia była tak duża, że osobowy nissan został przemieszczony i zderzył się z  kolejnym autem – tym razem osobowym Oplem. W wyniku zderzenia do szpitala trafił 46-letni kierujący Nissanem. Jego obrażenia były na tyle poważne, że zdarzenie zakwalifikowano jako wypadek drogowy. Wszyscy kierujący byli trzeźwi. Trwają wyjaśnienia wszelkich okoliczności tego zdarzenia.

(mw)

Powrót na górę strony