Aktualności

Weekend za „kółkiem”

Droga to nie miejsce na jakiekolwiek odstępstwa od zasad. Musimy mieć świadomość, że wsiadając za „kółko”, przede wszystkim to my bierzemy pełną odpowiedzialność za swoje czyny. Zaczynając od tego, czy nasze auto jest odpowiednio przygotowane do jazdy. Codziennie policjanci przychodzą do służby, aby dbać o bezpieczeństwo na naszych drogach, tak jak miało to miejsce w miniony weekend.

W piątek (19.08.2022) na jednej z ulic Olsztyna kierujący pojazdem Toyota nie zachował szczególnej ostrożności na drodze i podczas omijania unieruchomionego pojazdu BMW, najechał na niego. Kierującym okazał się 41-letni mieszkaniec powiatu olsztyńskiego. Na miejsce przybył Zespół Ratownictwa Medycznego, który zabrał mężczyznę do szpitala. Badanie policyjnym alkomatem wykazało, że mężczyzna miał ponad 3,5 promila alkoholu w organizmie. Osobową toyotę odholowano na policyjny parking. Z uwagi na uszkodzenia pojazdu policjanci zatrzymali dowód rejestracyjny. Mężczyzna stracił już swoje prawo jazdy i wkrótce przed sądem będzie się tłumaczyć ze swojego zachowania.

Tego samego dnia na drodze S-16 policjanci zatrzymali pojazd Renault Clio, który przekroczył dozwoloną prędkość o 36 km/h. Po sprawdzeniu w policyjnych systemach okazało się, że kierujący 31-latek posiada sądowy zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych od czerwca 2022 roku. Auto zostało przekazane wskazywanej przez właściciela osobie. 31-latek pozostał z mandatem za przekroczenie prędkości oraz wezwaniem do osobistego stawiennictwa w wydziale prewencji.

W sobotę rano (20.08.2022) na ul. Bałtyckiej 65-letni kierujący samochodem marki Hyundai nie dostosował prędkości do warunków na drodze, w wyniku czego uderzył w bariery oddzielające jezdnię. 65-letni mieszkaniec Olsztyna miał w swoim organizmie 1,5 promila alkoholu. Policjanci zatrzymali prawo jazdy kierującemu, natomiast pojazd został usunięty z drogi na koszt właściciela. Kierujący pojazdem Hyundai za swoje czyny będzie tłumaczył się przed sądem.

Wieczorem (20.08.2022) oficer dyżurny Komendy Miejskiej Policji w Olsztynie otrzymał zgłoszenie o zdarzeniu drogowym na jednym z olsztyńskich skrzyżowań. Ze wstępnych ustaleń policjantów pracujących na miejscu wynika, że 17-letnia kierująca hulajnogą elektryczną jechała z
19-letnią pasażerką po chodniku, wjechała na skrzyżowanie, a następnie na przejście dla pieszych pomimo czerwonego światła na sygnalizatorze. 17-latka najechała na prawidłowo jadący pojazd Skoda. Wszyscy uczestnicy zdarzenia drogowego byli trzeźwi. Jedna z osób jadących hulajnogą elektryczną trafiła do szpitala, gdzie obrażenia ciała są na czas powyżej 7 dni. Sprawą wkrótce zajmie się sąd.

W niedzielę (21.08.2022) na drodze DK-16 funkcjonariusze policji zatrzymali do kontroli samochód osobowy Seat, którego kierujący przekroczył dozwoloną prędkość. Policjanci w trakcie wykonywania swoich czynności od razu wyczuli zapach marihuany wydobywający się z auta. W rozmowie z funkcjonariuszami kierujący 37-latek przyznał się, że dnia poprzedniego palił marihuanę. Od mężczyzny została pobrana krew do badań pod kątem kierowania pojazdem, będąc pod wpływem substancji zakazanych. W związku z przekroczeniem dopuszczalnej prędkości policjanci nałożyli mandat w wysokości 300 zł i 4 punktów karnych, a także zatrzymali prawo jazdy. 37-latek wkrótce za swoje czyny odpowie przed sądem.

(mw)

Powrót na górę strony