Aktualności

19-letni kierowca skutera i szereg jego przewinień

Każdy kierowca podejmujący się jazdy w stanie nietrzeźwości musi mieć świadomość, że dopuszcza się poważnego przestępstwa. Ucieczka przed patrolem policji, również nie jest dobrym rozwiązaniem, gdyż także jest to traktowane jako przestępstwo. Zaczęło się od tego, że 19-letni kierujący nie założył kasku ochronnego na głowę w trakcie jazdy, a skończy się tłumaczeniem przed sądem za kolejne przewinienia.

W środę (24.08.2022) w miejscowości Bartołty Wielkie policjanci zauważyli kierowcę skutera, który nie posiadał kasku ochronnego założonego na głowie w trakcie jazdy. Policjanci podjęli się kontroli mężczyzny, lecz pomimo wydawanych sygnałów dźwiękowych i świetlnych jednoślad nie zatrzymał się. Uciekający mężczyzna stwarzał bezpośrednie zagrożenie życia i zdrowia dla innych uczestników ruchu drogowego. W pewnym momencie mężczyzna stracił panowanie nad jednośladem i upadł na ziemie. Kierującym okazał się 19-letni mieszkaniec powiatu olsztyńskiego, a w swoim organizmie miał prawie 1 promil alkoholu. Ponadto mężczyzna poruszał się pojazdem niedopuszczonym do ruchu oraz bez aktualnej polisy OC. 19-latek za swoje przewinienia odpowie już przed sądem.

Mężczyzna odpowie za niezatrzymanie się do kontroli drogowej oraz kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości. Grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności. 19-latek nie uniknie również odpowiedzialności za popełnione wykroczenia drogowe.

(mw/kh)

Powrót na górę strony