Aktualności

Szybki zysk okazał się szybką stratą

Nie bądźmy ślepo zapatrzeni w chęć uzyskania szybkiego i łatwego zarobku. Mężczyzna stracił "inwestując" w kryptowaluty 35 000 zł. Standardowy schemat oszustów, czyli wzbudzić zaufanie, przelać środki, a później zniknąć.

W środę (24.08.2022) do Komendy Miejskiej Policji w Olsztynie zgłosił się mężczyzna, który poinformował funkcjonariuszy, że padł ofiarą przestępstwa. Mieszkaniec Olsztyna znalazł ogłoszenie dotyczące inwestycji w kryptowaluty. Mężczyzna zainstalował aplikację na swoim telefonie, zaczął rozmawiać z nieznanymi mu osobami, które zapewniały go, że po inwestycji 35 tysięcy złotych podwoi swoją kwotę, w przeciągu około dwóch miesięcy. Mieszkaniec Olsztyna założył "portfel" kryptowalutowy, zaufał oszustom i wpłacił 35 tysięcy złotych na wskazane konto. Po przelaniu środków, kontakt z oszustami się urwał, zniknęły wszystkie rozmowy jakie z nimi prowadził. Mężczyzna śledził sytuację na swoim "portfelu" kryptowalutowym, gdzie po pewnym czasie jego pieniądze po prostu zniknęły.

Pamiętajmy!

Nie dajmy się skusić pozornie atrakcyjnym ofertom szybkiego zysku. Podejmując decyzje finansowe zachowajmy zdrowy rozsądek i dużą ostrożność. Przed jej podjęciem dokładnie zweryfikujmy wiarygodność i rzetelność podmiotu, z którym zamierzamy współpracować. Zanim w ogóle zaczniemy inwestować, warto zapoznać się ze wszystkim zasadami, jakie dotyczą tego typu działalności.

(mw/kh)

Powrót na górę strony