Aktualności

Sprawiedliwość przede wszystkim - policjanci zatrzymali kolejne osoby poszukiwane

Nie da się ukrywać przed wymiarem sprawiedliwości, a szczególnie przed olsztyńskimi policjantami. W ciągu jednego dnia funkcjonariusze zatrzymali 4 osoby poszukiwane. Okoliczności ich „wpadek” były podobne – spożywanie alkoholu czy zakłócanie porządku w miejscu publicznym.

W czwartek (25.08.2022) oficer dyżurny Komendy Miejskiej Policji w Olsztynie otrzymał informację, że przed klatką schodową grupa, licząca około 10 osób pije alkohol. Patrol zastał na miejscu mężczyznę, który po wylegitymowaniu i sprawdzeniu w systemach informatycznych, okazał się być osobą poszukiwaną przez Sąd Rejonowy. 44-latek uniknął zastępczej kary pozbawienia wolności na 19 dni, gdyż jego partnerka uregulowała zaległą karę grzywny w kwocie 380 zł.

 

Tego samego dnia policjanci interweniowali na ul. Żołnierskiej, gdzie według zgłoszenia grupa ludzi miała się głośno zachowywać i pić alkohol. Funkcjonariusze od razu usłyszeli hałasy osób zza jednego ze sklepów. Wśród nich był 34-letni mieszkaniec powiatu lidzbarskiego, który okazał się osobą poszukiwaną przez Komendę Miejską Policji w Olsztynie.

 

Wieczorem (25.08.2022) na jednej z ulic Olsztyna dwie osoby wobec której policjanci podjęli interwencję, okazały się poszukiwane. 31-latek był poszukiwany przez Prokuraturę, celem ustalenia jego miejsca pobytu, a po przeprowadzonych z nim czynnościach, mógł odejść w swoją stronę, natomiast 29-latek spędzi trochę więcej czasu z mundurowymi, ponieważ był poszukiwany przez Komendę Miejską Policji w Olsztynie do prowadzonej sprawy.

 

W dniu (25.08.2022) oficer dyżurny Komendy Miejskiej Policji w Olsztynie otrzymał kolejne zgłoszenie, gdzie na placu zabaw mężczyźni mieli pić alkohol. Na miejscu policjanci potwierdzili interwencję. Wśród legitymowanych osób był 48-letni mężczyzna, który okazał się być osobą poszukiwaną przez Sąd Rejonowy celem odbycia kary 6 dni aresztu lub opłacenia grzywny. Mężczyzna ostatecznie trafił do aresztu.

 

(mw/rj)

Powrót na górę strony