Aktualności

Zaatakował nożem mężczyznę. Został zatrzymany

Mieszkaniec powiatu olsztyńskiego został zaatakowany nożem przez 38-latka. Okazało się, że był kompletnie pijany. W jego organizmie krążyło ponad 1,5 promila alkoholu. Na podstawie zgromadzonego materiału dowodowego 38-latek usłyszał zarzut spowodowania ciężkiego uszczerbku na zdrowiu. Decyzją sądu najbliższe 3 miesiące spędzi w areszcie.

We wtorek (23.08.2022) w nocy oficer dyżurny Komendy Miejskiej Policji w Olsztynie otrzymał zgłoszenie dotyczące zaatakowania nożem mężczyzny. Do zdarzenia doszło w jednym z mieszkań na terenie powiatu olsztyńskiego. Na miejscu policjanci zastali zakrwawionego mężczyznę, któremu udzielili pierwszej pomocy przedmedycznej. 23-latek z obrażeniami trafił do szpitala. Na posesji zastano również 38-latka, który został zatrzymany do wyjaśnienia sprawy.

Wyjaśnieniem okoliczności zdarzenia zajęli się funkcjonariusze z Wydziału dw. z Przestępczością Przeciwko Życiu i Zdrowiu Komendy Miejskiej Policji w Olsztynie. Na podstawie zgromadzonego materiału dowodowego ustalili jego prawdopodobny przebieg. Tej nocy miało dojść do awantury, w trakcie której 38-latek zaatakował nożem 23-latka. Okazało się, że 38-latek był kompletnie pijany. W jego organizmie krążyło ponad 1,5 promila alkoholu. Mężczyzna nie potrafił w sposób logiczny wytłumaczyć swojego zachowania. W trakcie czynności policjanci znaleźli w pobliżu posesji nóż, który został zabezpieczony jako dowód w sprawie.

38-latek ostatecznie usłyszał zarzut spowodowania ciężkiego uszczerbku na zdrowiu. Grozi mu kara nie mniejsza niż 3 lata pozbawienia wolności. Śledztwo w tej sprawie prowadzi Prokuratura Rejonowa Olsztyn-Południe. W piątek (26.08.2022) decyzją sądu wobec 38-latka zastosowano środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztu na okres 3 miesięcy.

(aj/kh)

 

  • Policjant prowadzący zatrzymanego
    Policjant prowadzący zatrzymanego

Film zaczyna i kończy biała plansza z niebieskim napisem "Komenda Miejska Policji w Olsztynie". Nagranie przedstawia policjanta prowadzącego zatrzymanego mężczyznę w budynku jednostki Policji.

Film Film

Opis filmu: Film zaczyna i kończy biała plansza z niebieskim napisem "Komenda Miejska Policji w Olsztynie". Nagranie przedstawia policjanta prowadzącego zatrzymanego mężczyznę w budynku jednostki Policji.

Pobierz plik Film (format mp4 - rozmiar 7.04 MB)

Powrót na górę strony